logo

Karadağ, şehit babasını Erdoğan’la görüştürdü

Karadağ, Şehit Babasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştürdü.
AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, İl Genel Meclis Üyesi Halil İbrahim Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu, İlçe Belediye Başkanı Ekrem Ünlü ve beraberindeki heyetle birlikte Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde geçtiğimiz yıl teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit olan Bayat ilçesi Doruseki Köyü nüfusuna kayıtlı sözleşmeli asker Hidayet Tokmak’ın babası Mustafa Tokmak ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Karadağ taziye ziyaretinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak şehit babası Mustafa Tokmak ile görüştürdü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbim yar ve yardımcımız olsun.Allah’tan geldik Allah’a gideceğiz. Rabbim cennetiyle buluştursun inşallah, Rabbim bu makamı bizlere de nasip etsin, Allah millet olarak sabrımızı artırsın inşallah. Hiç endişe etmeyin şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, Devlet olarak Milletimizle bu terör belasından tamamen kurtulacağız” dedi.
Şehit babası Tokmak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Biz de size duacıyız. Allah sizi başımızdan eksik etmesin” diye cevap verdi. İl Başkanı Karadağ’ın şehidimizin Erdoğan ismindeki kardeşinin Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istediğini iletmesi üzerine Cumhurbaşkanımız Erdoğan şehidimizin kardeşi Erdoğan Tokmak ile telefonda görüşerek ayrıca taziyelerini iletti.
Karadağ, “Milletimizin hiç endişesi olmasın, devletimiz  milletimizin daima yanındadır. Kahramanlar doğuran analarımız, kahramanlar yetiştiren babalarımız devletin her zaman onların yanında olduğunu bilmesini isteriz. Bu birliktelik sağlandığı müddetçe bu asil milleti bölmeye yok etmeye kimsenin ne gücü yetecek nede cüreti olacaktır” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ