logo

24 Temmuz 2018

Karadağ, gazetecilerin bayramını kutladı

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle ilan edilen 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarım” diyen Karadağ, toplumumuzun her bir bireyinin bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hakları arasında olduğunu söyledi.

Karadağ, “Bu vesileyle kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma görevi gören basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geliyor. Topluma güven veren, doğrunun, haklının, sesini duyurmaya ihtiyacı olanların, safında yer alan basın camiası milletimizin vicdanı olmakta ve bu vicdanı rahatlatmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle çoğu zaman zor şartlar altında bilgi edinmemiz için mesai mefhumu gözetmeden haber peşinde koşan basın çalışanlarımızın Basın Bayramını kutluyor, üstlenmiş olduğunuz onurlu mesleğinizde başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ