logo

26 Mayıs 2018

Karadağ’dan ek gösterge açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısında, “Değerli kardeşlerim önemli bir konuya geliyorum. Burayı hassas dinleyelim. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Ek göstergeleri 3 bin 600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız” açıklamasını yapmıştı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da, Sungurlu ilçe teşkilatı iftar programı sonrası yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vermiş olduğu bu müjdeye vurgu yaptı.

Karadağ, ”Değerli kardeşlerim vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, sağlık ve eğitim alanında büyük emeği bulunan meslek grubundaki öğretmen, hemşire polis ve din görevlilerinin ek göstergelerini 3.600’e çıkartacağız. Bu müjdeyi sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız aday tanıtım toplantısında açıkladı, peki ek göstergelerdeki bu düzenleme neyi etkileyecek? Buna kısaca değinmek istiyorum. Ek gösterge aylık ücretlerin, emekli ikramiyelerini ve emekli aylıklarını doğrudan etkileyen unsurların başındadır.

Bu değişikliklerle birlikte, ülkemizde her türlü zorlu şartta görev yapan memurlarımıza hak etmiş oldukları önemli bir düzenlemeyi yapmış bulunacağız. Çalışma hayatları esnasında maaşlara, emeklilik döneminde ise ikramiye ve emeklilik aylığı tutarında önemli bir düzeltme bu şekilde sağlanmış olacaktır. Sizler bu düzenlemeyi uzun zamandır bekliyordunuz, elhamdülillah bu adaletsizliği düzeltmek ve memurlarımızın hak ettiği düzenlemeyi sağlamak bizlere nasip oldu Hayırlı uğurlu olsun.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ