logo

07 Haziran 2018

Kargı’da ‘Yüksekokul’ sevinci

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kargı Yerleşkesinde çeşitli incelemelerde bulundu. Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, AK Parti Kurucularından 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu ve Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ile birlikte Kargı Meslek Yüksekokulu Yerleşkesini ziyaret etti.

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Kadir Erol, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Zafer Köse, Öğretim Üyesi Dr. Şenol Yavuz, Öğretim Görevlileri Kayhan Aladoğan ve Murat Çakan ile Yüksekokul Sekreteri Mahmut Güngör tarafından karşılanan Rektör Alkan ve beraberindekiler binayı gezerek incelemelerde bulundu. Rektör Reha Metin Alkan ve beraberindekiler daha sonra öğrencilerle bir araya geldi.

Kargı yerleşkesinde önemli ölçüde bir gelişimin olduğunu belirten Alkan, bundan sonraki süreçte desteklerin artarak devam edeceğini belirterek, bu noktada vermiş olduğu desteklerden dolayı 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu başta olmak üzere Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hitit Üniversitesinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler veren Alkan, “Hitit Üniversitesi 8000 öğrenciye sahipken, şuan Tıp Fakültesi olarak Antartika’ya gidip projeler yapabilen, dünyanın hemen her tarafında farklı çalışmalar yapabilen ve adından övgüyle bahsettiren bir üniversite haline geldi” diyerek Meslek Yüksek Okulları’nın önemine değindi.

Alkan, “Yeni kurulan Kargı Meslek Yüksekokulu ile birlikte MYO sayısı 8’e ulaşan Üniversitemiz, 8 Fakülte, 3 Enstitü, 3 Yüksekokul ve 13 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

Alkan, öğrencilere Kargı ile iç içe olarak ortak çalışmalar gerçekleştirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak öğrenci kulüpleri aracılığıyla pek çok etkinlik gerçekleştirebileceklerinin de altını çizdi.

AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu ise üniversitenin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, Rektör Alkan’a “Hitit Üniversitesi’nin çok kısa süre içerisinde belirli bir seviyeye ulaşmasında sizin payınızın çok büyük olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kavuştu, Kargı Meslek Yüksek Okulu’nun, başından beri Rektör Reha Metin Alkan, üniversite hocaları, dernek başkanları, dernek yönetimleri ve herkesin gayretiyle elbirliğiyle bu seviyeye geldiğini söyledi.

Önümüzdeki yıl okulun daha iyi seviyede olacağını belirten Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ise ‘’Seneye daha iyi bir seviyede olacağız inşallah. Bir yurt sorunu var. Onunla ilgili olarak da çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl sizlerin daha rahat mekânlarda kalmasını sağlayacağız.

Hiçbir zaman sizlerin üzerinden desteğimiz çekmeyeceğimize söz veriyoruz. Sizler bizim evladımızsınız, her zamanda evladımız olarak görüyoruz. Her türlü sorununuzla da ilgilenmeye hazırız. Ben belediye başkanlığı yaptığım dört yıllık süre içerisinde makamımın kapısını hiç kapatmadım. Randevu almadan herkes gelebilir. Sizlerde geliyorsunuz ve gelebilirsiniz’’ ifadelerini kullandı.

İlk kez bu yıl eğitime açılan Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kargı Yerleşkesinde toplam 38 öğrencinin harita ve kadastro ile iş sağlığı ve güvenliği programlarında eğitim gördüğü bildirildi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ