logo

29 Nisan 2018

Kaya’nın başvurusunda salon tıka basa doldu

AK Parti’nin kuruluşundan bu güne farklı kademelerde görev alan ve 3 dönem Osmancık İlçe Başkanlığı görevinde bulunan aktif siyaset adamı Av. Oğuzhan Kaya, Çorum milletvekili adaylığı için başvurusunu yaptı.

Adaylık başvurusu için ilçeden sevenlerinin katıldığı konvoy eşliğinde başta muhtarlar ve sivil toplum örgütleri olmak üzere kalabalık bir grupla AK Parti İl Binasına gelen Kaya, başvuru yaparak AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı oldu.

Kaya, burada yaptığı basın açıklamasında, uzun bir süre AK Parti Teşkilatı’nda görev yaptığını belirterek, parti teşkilatları ve halkın farklı kesimleri ile istişare yaptıktan sonra aday adayı olmaya karar verdiğini söyledi.

Çorum’a hizmet için aday olduğunun altını çizen Oğuzhan Kaya, almış olduğu görevlerde kendisine güvenenlerin hiç boynunu yere eğmediğini, milletvekili seçilmesi durumunda da Çorum’u TBMM’de layıkı ile temsil edeceğini dile getirdi.

Kaya, aday olup olmamasının 24 Haziran seçimlerindeki çalışma azmi ve kararlılığını değiştirmeyeceğini de vurgulayarak, ilk günkü aşkla çalışmaya ve partisinin oylarını artırmaya gayret edeceğini sözlerine ekledi.

Av. Oğuzhan KAYA kimdir?

1976 yılında Çorum’un Bayat ilçesinde doğdu. İlkokulu İskilip Azmimilli İlkokulunda, Ortaokulu İskilip Ortaokulunda, Liseyi ise Osmancık Lisesinde okudu. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra bir süre İstanbul’da Avukat olarak çalıştı. Askerlik hizmetinden sonra 2003 yılında Osmacık ilçesinde Avukatlığa başladı. 2003 yılında AK Parti’de siyasete başlayan Kaya, 2006-2014 yılları arasında 3 dönem AK Parti ilçe Başkanlığı görevinde bulundu.

Hemşire Güllü Kaya ile evli olan Oğuzhan Kaya, Meliha Şevval ve Ayşe Naz isimli 2 kız babasıdır.

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ