logo

Kim demiş ‘destek vermiyor’ diye!

Volkswagen Otomobil Fabrikası’nın Çorum’da kurulması yönünde yerel bir gazetenin başlattığı kampanyaya ‘destek açıklaması yapmadı’ diye eleştiri oklarının hedefinde olan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, sosyal medya hesabından açıklama yapmak zorunda kaldı.

Milletvekili Kavuncu, yaptığı açıklamada, Çorum’un yükselen ve büyüyen sanayisi için büyük bir fırsat olacak böylesi büyük bir yatırım için her türlü desteği vermenin milletin vekili olarak boynunun borcu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Son günlerde Çorum gündeminde yer alan ‘Volkswagen Otomobil Fabrikası Çorum’a kurulsun’ şeklindeki açıklamaları dikkatle takip ediyoruz. Anadolu’nun parlayan yıldızı Çorum’umuzun gelişmesine, kalkınmasına ve kaderini değiştirerek tam anlamıyla bir sanayi şehri olmasına vesile olacak böylesine önemli ve büyük bir yatırımın ilimiz için konuşulması bile heyecan vericidir. Ayrıca Çorum kendi yerel imkanlarıyla kurduğu güçlü sanayisi ile büyük kamu desteklerini de içeren böylesi devasa bir yatırımın gereklerini yerine getirebilecek heyecana, bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Çorum’un yükselen ve büyüyen sanayisi için büyük bir fırsat olacak böylesi büyük bir yatırım için her türlü desteği vermek milletin vekili olarak boynumuzun borcudur. Yatırımın ülkemize ve şehrimize kazandırılması sorumluluğu hususunda yerel ve ulusal ölçekli her türlü gayretin, girişimin bir neferi olacağımız hususunda hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır…”

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ