logo

09 Mayıs 2018

Koçak, ‘Hatıralarla Filistin’ sergisine katıldı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Kudüs Eğitim ve Araştırmalar Derneği, Ümmet Vakfı’nın katkılarıyla organize edilen “Hatıralarla Filistin” sergisine Çorum AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat Koçak da katıldı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ev sahipliğinde organize edilen “Hatıralarla Filistin” sergisine yoğun ilgi gösteriliyor. CİGA (İslam ve Küresel İlişkiler Merkezi), UKEAD ve Ümmet Vakfı işbirliğiyle yaklaşan Nakba günü sebebiyle hazırlanan sergide Filistin’in 1910’lu yıllardan günümüze kadar uzanan hikayesi konu ediliyor.

Birleşmiş Milletler ve Filistin Fotoğrafçılık Derneği’nin arşivinden toplanan 124’ten fazla eserin yer aldığı serginin Osmanlı’dan günümüze kadar neler yaşandığı anlatılıyor. Hatıralarla Filistin” sergisine katılan Çorum AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat Koçak, “Bu sergi önemli bir sergidir. 1910’lu yıllardan itibaren günümüze kadar Filistin’de olan biteni anlatan güzel bir sergi olmuş. Eskiden nasıl her dinden insan bir arada yaşadıysa bu barış ortamının yeniden kurulması en büyük temennimdir” diye konuştu.

HER FOTOĞRAFIN AYRI BİR HİKAYESİ VAR

Murat Koçak, sergideki her fotoğrafın ayrı bir hikayesi olduğunu ifade etti. “Hatıralarla Filistin” fotoğraf sergisi 7-11 Mayıs tarihleri arasında üniversitede ziyaret edilebilecek.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ