logo

10 Haziran 2018

Konforun en tarz hali

Yeni Citroen C4 Cactus, geçmişin tecrübesi, son teknolojiler ve göz alıcı tasarım anlayışı ile yenilendi.

Güçlü, akılcı ve organik bir tasarım anlayışıyla yollara çıkan C4 Cactus, 100 ve 110 beygir olmak üzere iki farklı seçeneğiyle Çorum Şahin Otomotiv’de görücüye çıktı.

Çorum Şahin Otomotiv Satış Sorumlusu Gizem Erenler, Citreon’in C segmentinde ürettiği sıra dışı aracı C4 Cactus’ün yeni yüzüyle önceki halini kıskandıracak kadar iddialı tasarım detayları ve bir takım iyileştirmelerle karşımıza çıktığını söyledi.

C4 Cactus’ün yeni modeliyle daha ağır başlı ve pahası yüksek araç izlenimi verdiğini ifade eden Erenler, araç hakkında şu bilgileri verdi: “9 farklı kaporta rengi, 31 farklı dış kombin seçeneği ve 6 adet 16 ve 17 inç jant seçeneği sunuluyor. Bunların yanı sıra Android Auto ve Apple CarPlay destekli 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, 3 boyutlu navigasyon sistemi, kumaş koltukların yanı sıra opsiyon olarak alınabilecek olan dappa deri koltuklar, 12 sürüş asistanı, Progressive Hydraulic Cushions yani adaptif süspansiyon sistemi gibi özellikler de sunuluyor.

Özellikler kısmını biraz daha açalım. 60 km/s hızların üzerinde çalışan şerit takip ve uyarı asistanı, 5-85 km/s aralığında çalışan öndeki aracı algılama ve çarpışma uyarı sistemi, ayrıca müdahale edilmediği zaman otomatik frenleme asistanı da özellikler arasında yer alıyor. Kör nokta algılama, geri görüş kamerası, otomatik park asistanı, trafik işaretlerini algılama, yaya algılama, yorgunluk algılama, dönüşe duyarlı sis farları ve Fransız araçlarında sıkça gördüğümüz Grip Control yani kar, çamur ve kum modunu kapsayan sürüş modları da yeni nesil Citroen Cactus modelinde sunuluyor.

Tasarım olarak baktığımızda Yeni Citroen C4 Cactus modelinde şu meşhur darbe emen airbumplar alt kısıma alınmış, led gündüz farları daha da büyütülmüş, daha geniş arka stop grubunda 3d efektli led stoplar tercih edilmiş. Yaşam alanında ise 7 inçlik tablet ekran aynen devam ediyor ama alt yapısı geliştirilmiş. Bunların yanı sıra koltuklar, orta konsol, kapı iç trimleri, otomatik vitesin kontrol alanı, el freni mekanizması değişmiş ve anahtarsız çalıştırma sistemi getirilmiş. Açıkçası bu hali çok daha iyi görünüyor. Bu arada o kanepe koltuklar daha da iyileştirilmiş ve oturma hassasiyeti çok daha iyi hale getirilmiş.”

Çorum Şahin Otomotiv Satış Sorumlusu Gizem Erenler ayrıca, aracı test etmek isteyenleri Çorum-Ankara yolu 1. kilometredeki showroom mağazalarına beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ