logo

19 Haziran 2018

Köse: Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Adayları Tufan Köse ve Gürsel Yıldırım ile CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve İl Yönetim Kurulu üyeleri seçim çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettiler.

Burada CHP Milletvekili Adayları Tufan Köse ve Gürsel Yıldırım iş adamları ile görüşerek, iş dünyasının sorunlarını dinlediler. 24 Haziran seçimlerinden sonra CHP iktidarında iş dünyası ve iş adamlarının sorunlarını çözeceklerini, üretimin önünü açacaklarını, iş adamlarını ağır vergi yükü ve SSK yükünden kurtaracaklarını söylediler.

Üreten ekonomi için geniş kapsamlı teşvik yatırımları, kısa vadeli eylem planına alarak üretimde sanayi 4.0 ileri teknoloji sanayi hamlelerini biran önce hayata geçireceklerini sözlerine eklediler. Daha sonra çalışan işçilerle sohbet eden CHP Milletvekili Adayları, işçilerin sorunlarını dinleyerek seçim vaatlerinden bahsettiler.

Asgari ücretin en az 2 bin 200 TL olacağını ve özlük haklarını insan onuruna yakışır bir hale getireceklerini söylediler. Öğlen yemeğini işçilerle birlikte samimi bir ortamda sohbet ederek yiyen CHP’liler, gördükleri ilgi ve alakadan da çok memnun kaldılar.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ