logo

Muhtar olmayı maaşı için değil, hizmet için istiyor!

Kamuoyunda son günlerde “Muhtar maaşları kaldırılacak” şeklinde çıkan haberler üzerine açıklamada bulunan Mimar Sinan Mahallesi Muhtar Adayı Nesrin Aksungur, “Muhtar olmayı üç kuruş maaşı için değil mahalleme hizmet için istiyorum” dedi.

Çorum Post’u ziyaretinde konuşan Nesrin Aksungur, muhtar maaşlarının son günlerde kamuoyunda polemik olmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Muhtarlıkta maaşlı sistem yerine gönüllülük esaslı sistemin gelmesinin kendisi için herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını vurgulayan Nesrin Aksungur, “Muhtarlığa sadece maaşı için aday olanlar düşünsün. Ben mahalleme hizmetkar olmak için yola çıktım. Mahallemde kimsesizlerin kimi olmak ve onların dualarını almak maaştan daha önemli benim için” diye konuştu.

Çok sevdiği mahallesine muhtar olmak için yaklaşık 1 yıldır yoğun bir çaba sarf ettiğini ifade eden Aksungur, Çorum’un en eski mahallesi olan Mimar Sinan’ın hak ettiği hizmeti kendi muhtarlığı döneminde alacağından hiç kuşkusunun olmadığını kaydetti.

Aksungur, ayrıca Çorum Belediyesi başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarla kuracağı iyi diyaloglarla mahallesinde çözülemeyecek sorunun kalmayacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ