logo

15 Temmuz 2019

Orta Kuşak’ta şampiyon ÇESOB-Yağmur Tur

Anadolu Spor gazetecileri Derneği Çorum Şubesi tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen 30 Yaş ve Üzeri Geleneksel Orta Kuşak Futbol Turnuvası’nın finalinde Fonomen AVM’yi 5-0 yenen ÇESOB-Yağmur Tur şampiyon oldu.

30 Yaş Üstü Orta Kuşak Futbol Turnuvası final maçında Fenomen AVM’i 5-0 gibi net bir skorla mağlup etmeyi başaran ÇESOB-Yağmur Tur şampiyonluk ipini göğüsledi.

Anadolu Spor Gazeteciler Derneği (ASGD) tarafından bu yıl 24.’sü düzenlenen 30 Yaş Üstü Orta Kuşak Futbol Turnuvası’nda heyecan sona erdi. 14 takımın 2 grupta tek devreli lig statüsüne göre mücadele ettiği turnuvada ÇESOB Yağmur Tur takımı ile Fenomen AVM final maçında karşı karşıya geldi.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda oynanan final maçını Belediye Başkan Yardımcı İsmail Yağbat, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ÇASKF) Sefer Kurtaran, Taksiciler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mehmet Gayretli, Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Ayakkabıcılar ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer, aileler ve çok sayıda futbolsever izledi.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ÇESOB Yağmur Tur takımı 15 dakikada Mustafa Veran’ın golü ile 1-0 öne geçti. Golden 3 dakika sonra Vedat ile farkı 2’ye çıkaran ÇESOB, ilk yarının bitmesine 3 dakika kala Yasin ile bir gol daha bularak soyunma odasına 3-0 önde girdi. İkinci yarının başında farkı azaltmak için net fırsatlar bulan Fenomen AVM bir türlü istediği golü bulamadı.

Rakibinin kaptırdığı toplar sonrası kontrataklarla gol aramaya devam eden ÇESOB Yağmur Tur takımı Mustafa Veran ve Mustafa Taşdelen ile birer gol daha bularak sahadan 5-0 galip ayrılmayı başardı.

Bu sonucun ardından ÇESOB-Yağmur Tur takımı 24. Anadolu Spor Gazeteciler Derneği (ASGD) Orta Kuşak Futbol Turnuvası’nın şampiyonu olurken, Fenomen AVM ise ikinci olarak tamamladı.

Şampiyona kupa ve madalyalarını ise Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat ile ÇESOB Başkanı Recep Gür verdi.

ÇESOB Başkanı Recep Gür, ayrıca karşılaşmanın Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda oynanması için gerekli izni verdiği için Yeni Çorumspor Kulübü Başkanı Fatih Özcan’a teşekkür etti.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ