logo

13 Ağustos 2018

Otel mi, lokanta mı belli değil?

Çorum’da geçtiğimiz yıllarda butik otel olarak hizmet vermeye başlayan Kayra Otel, el değiştirdikten sonra lokanta olarak da faaliyet göstermeye başladı.

İnönü Caddesi eski Emniyet Müdürlüğü karşısında hizmet veren Kayra Otel’in amacının dışında faaliyet göstermesi ise bölge esnafı tarafından tepkiyle karşılandı.

Bölge esnafı, otel hizmeti veren ancak ruhsatsız lokanta hizmeti verdiği de iddia edilen ve haksız rekabete neden olduğu öne sürülen Kayra Otel işletmecilerinin bu yanlış uygulamadan biran önce dönmesini istiyor.

YETKİLİLER BU DURUMA GÖZ YUMMAMALI

4 çeşit fix menü 10 TL, açık büfe olarak ise 12 TL’den hizmet veren Kayra Otel’in fiyatları aşağıya çekerek müşteri toplamasının yanı sıra dışarı paket servisi yapmasının kabul edilir bir durum olmadığını ifade eden esnaflar, yetkililerin bu duruma göz yummamalarını istediler.

Yetkililerin esnafların haklarını korumasını istediklerini vurgulayan bölge esnafı, “İnönü Caddesi’nde çok sayıda otel mevcut. Kayra Otel gibi diğer otellerde lokanta hizmeti vermeye başlarsa esnaflar olarak bir bir kepenk indirmek zorunda kalacağız. Herkes işini yapsın” diyerek, bu duruma tepki gösterdiler.

Esnaflar ayrıca, Kayra Otel’in lokanta hizmetinin merdiven altı üretimden bir farkının olmadığını da sözlerine eklediler.

Çorum Post

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ