logo

31 Mart 2018

Pedalı, ‘Barış’ için dönüyor

Gürcistanlı iş adamı ve televizyoncu, barış için bisikleti ile dünyayı dolaşıyor.

Bisikleti ile barış için dünya turuna çıkan Gürcistanlı iş adamı ve Televizyoncu Nodar Beridze, Sungurlu’da Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tarafından misafir edildi.

Gürcistanlı Nodar Beridze, Sungurlu Belediye önünde Başkan Yardımcısı Bahri Sezen ve birim müdürleri ve personel tarafından karşılandı.

Belediye Başkan yardımcısı Bahri Sezen, Sungurlu Belediyesi olarak barışa ve spora her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Sezen, “Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Gürcistanlı iş adamı ve televizyoncu Nodar Beridze’in menajeri ile irtibata geçmiş ve barış için pedal çeviren Nodar Beridze, Sungurlu’da misafir etmek istediklerini belirtmiş ve bu doğrultuda bizlerde Sungurlu Belediyesi olarak Gürcistanlı Nodar Beridze karşılayıp, en iyi şekilde misafir edeceğiz” dedi.

1,5 yıldır yollarda…

Gürcistan’da ‘Kayıp Aranıyor’ TV programı yapan 48 yaşındaki Nodar Beridze, 1,5 yıl önce dünya barışına dikkat çekmek için bisikleti ile Rusya’dan yola çıktı. Bir buçuk yılda Avrupa’da birçok şehir dolaşıp, Lizbon’a kadar gelen Beridze, dünya barışı yolculuğuna Türkiye’de devam ediyor. Türkiye’de yirminin üzerinde şehri bisikleti ile dolaştıktan sonra Batum sınır kapısından çıkış yaparak Mayıs ayında memleketi Gürcistan’da olacak.

Barış turu boyunca Avrupa’dan ve Türkiye ‘den binlerce insanla tanıştığını belirten Beridze, “Çok zorlu kış şartlarında bisikletimin pedallarını çevirmeye devam ediyorum. Unutulmaz dostluklar kurdum. Her gittiğim yerde barışa dikkat çekiyorum” diye konuştu.

Beridze, Türkiye’de yolculuğunun sonuna doğru pedal çeviriyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ