logo

Projeler heyecan verici ama bütçe?

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kamuoyu tarafından merakla beklenen projelerini açıkladı.

Anitta Otel’de düzenlediği proje tanıtım toplantısında yaklaşık 30’un üzerinde proje açıklayan Aşgın’ın bu projelerini hayata geçirmesi için milyarlarca lira harcama yapması gerekiyor. Hali hazırda 650 milyon TL borcu bulunan belediyeyi devraldığı takdirde ise belediye bütçesinin bu projeleri hayata geçirmesi neredeyse imkansız gibi görünüyor.

Şuan itibariyle maddi problemlerle boğuşan ve bu problemleri arsa satarak aşmaya çalışan Çorum Belediyesi’nin açıklanan projeleri hayata geçirmesi için Aşgın’a bir 5 yılın yetmeyeceği kanaatindeyim.

19 Mega Proje sayısını 30’un üzerine çıkaran AK Parti Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın 31 Mart akşamı Belediye Başkanı seçilmesi durumunda kamuoyuna açıkladığı projeler gerçekten Çorum’a çağ atlatır. Atlatır atlatmasına ama fazla hayalci olmayalım. Maalesef gerçekler acıdır ve görünen köy kılavuz istemez. Aşgın, bu projeleri nasıl hayata geçirecek, bunu ise zaman gösterecek.

Gönül Belediyeciliği ile yola çıkan Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın projelerini açıklarken esnaf ve sanatkarlara da şu müjdeyi vermesini çok isterdim. Şehir içerisinde mantar gibi çoğalan ve küçük esnafı bitirme noktasına gelen BİM, A101 ve benzeri gibi marketlere hala ruhsat vermeye devam edecek mi? Yoksa “Dur kardeşim Çorum esnafı benim başımın tacıdır, artık sizlere ruhsat yok” diyecek mi? Ayrıca Küçük Sanayi Sitesi’ne yapacağı Mescit ve İtfaiye Merkezi için kendisine şimdiden teşekkür ediyorum.

Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler…

Haber / Yorum: Satılmış İNAÇ

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ