logo

11 Nisan 2018

‘Ranta dayalı, hasta garantili hastane’

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, son günlerde Sağlık Sen Çorum Şubesi’nde yaklaşan sendika seçimleri nedeni ile yaşanan ve Devlet Hastanesi’nde personelin yerlerinin değiştirilmesinden sendika başkanının istifasına kadar olan süreçle ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.

“Bir hatırlatma ile başlamak isterim” açıklamasıyla sözlerine başlayan Özsaçmacı, “Tüm fertlerin bir düşüncesi vardır iyi yada kötü, doğru yada yanlış faklılıklarına göre birbirlerine bakabilirler. Eleştiri ve öneri herkes için gerekli bence bu noktadan hareketle düzgün bir tartışma ortamına katkıda bulunmak adına görüşlerimi belirtiyorum.

İlimizde ranta dayalı olarak yapılıp işletilmeye başlanan Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi yönetim şekli ve idare edenlerin kişisel alışverişleri partimiz tarafından uzun süredir takip edilmekte ve gözlemlenmektedir. Hastanenin yapılırken hasta garantili olarak yapılmış olması hastaların ticari gözle bakılması, çalışan işçilerin işletme sermayesi marabalar gibi değerlendirilmesi ne yazık ki çok acı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi.

Son günlerde hastane içerisinde personellerin siyasi çıkarlar ve sendikal ikballer ile oradan oraya sürekli yer değiştirilmesinin, yöneticilerin görevlerinden alınıp siyasi aktiviteler içerisinde olduğunun net bir biçimde ortaya çıkardığını savunan Özsaçmacı, “Sendikacıların mensubu olduğu sivil toplum örgütünün haklarını savunması gerekirken siyasilerin ikbal ve çıkarlarına göre bugüne kadar çalışmaları geldikleri nokta itibari ile menfaat çatışmasına girdikleri de bugün yaşanan düşük profilli çekişmelerinden belli olmaktadır.

Aynı zamanda bir üniversite hastanesi de olan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, üniversite yöneticilerinin, sakalarını sıvazlamaktan duruma vakıf olamadıkları da görünen bir gerçektir. Hastanede meydana gelen olaylar ahlak sınırlarını dahi alt üst edecek noktalara geldiği, siyasilerin günü birlik konaklama mekanları olduğu çalışanların maraba gibi muamele gördüğü, tencere dükkanına tezgahtar yerleştirir gibi sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarının değiştirilmesi yaşanan durumlardan bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Herkesin her kurumun kendi görevlerini yapmalarını bekliyoruz aslı vazifelerini yapmayıp siyasi aktivitelerde bulunan sendika temsilcileri ve kamu çalışanlarını buradan uyarıyorum bu milletin tertemiz vergileri ile aldığınız maaşınızın hakkını vermenizi bekliyoruz. Bu olumsuzlukların devamında ısrar ederseniz gideceğiniz yere kadar kovalayacağımızı biliniz.

Tüm bu yaşanan olumsuzlukların bizatihi gözlemcisi olup kamuoyu adına orada bulunan bir gazetecinin AK Parti Çorum milletvekilinin korumaları tarafından darp edilip tartaklanması hastanede gelişen bütün olayların nereden ve nasıl oluştuğunu göstermektedir. Saldırıya uğrayan gazeteci arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, saldırıyı şiddetle kınıyorum. Basın çalışanlarının da korkusuzca meslektaşlarına sahip çıktıklarını görebilmek mücadele azmimizi artıracaktır” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ