logo

Sağlık Müdürlüğü eski binasının yıkımına başlandı

Çorum Sağlık Müdürlüğünün yeni binasına taşınmasının ardından Kent Meydanı Projesi uygulama sahasında kalan eski binanın yıkımına başlandı.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Kent Meydanı Projesi uygulama sahasında yer alan eski Sağlık Müdürlüğünün yıkımını, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir, Turhan Candan ve Belediye Meclis üyelerinin katıldığı törenle başlattı.

Gül, yıkım töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, eski sağlık müdürlüğü binasının yıkılmasıyla Kent Meydanının 975 metrekare genişleyerek 11 bin 500 metrekareye yükseleceğini söyledi.

Kent meydanının Çorum’un en büyük ihtiyaçlarından birisi olduğunu ifade eden Gül, “Biz de belediye olarak meydan ihtiyacını karşılamak amacıyla burada bir kent meydanı inşa ettik. Tekel binası, Özel İdare binası, Sağlık Müdürlüğü binası, kamuya ait arsalar ve özel mülkiyete ait çok sayıda arsa vardı. Burada kamulaştırma çalışmaları ve devir işlemleri gibi çalışmalar yapıldı” dedi.

Başkan Gül, Kent Meydanının altında kapalı otopark da inşa edildiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Sağlık müdürlüğü binasının yıkımını kısa sürede tamamlayıp yapacağımız çalışmayla birlikte arsamızı kent meydanına dahil edeceğiz. Bir hafta içerisinde yıkım ve enkaz kaldırma işlemlerini tamamlayacağız. Önemli yatırımlarımızdan biri olan kent meydanı ve yeraltı otoparkı 8 Şubat’ta teslim alınarak hizmete açıldı ancak hizmete açıldıktan kısa süre sonra kent meydanında imalata bağlı kusurlar ortaya çıkmıştı. Tespit edilen kusurlar ve kent meydanında meydana gelen sorunlar, yüklenici firmaya bildirildi. Yüklenici firma sözleşmede yer alan 18 aylık teminat süresi şartına istinaden otaya çıkan ve tespit edilen tüm kusurlar yüklenici firma tarafından giderildi.”

Belediyeye ait iş makineleri ile gerçekleştirilen yıkım çalışmalarının bir hafta içerisinde tamamlanmasının planlandığı öğrenildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ