logo

Şahin: Artık yeter bu sefer MHP diyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin, kendisini böyle bir göreve layık gören MHP Lideri Devlet Bahçeli başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, aday gösterilmiş olmanın gururu ve heyecanı içerisinde olduğunu söyledi.

MHP Adayı Kenan Şahin, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Parti binasında gerçekleşen toplantıya İl Başkanı Arslan Kaynar, Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, eski İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Belediye ve İl Genel Meclisi üyesi aday adayları ile çok sayıda partili katıldı.

İl Başkanı Arslan Kaynar’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Kaynar, Çorum’da tüm seçim bölgelerinde adaylarının belli olduğunu dile getirdi. Kaynar, MHP’nin başta Çorum merkez olmak üzere tüm ilçe ve beldelerde seçimden galip gelmek için çalıştıklarını kaydetti.

Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin ise, kendisini böyle bir göreve layık gören MHP Lideri Devlet Bahçeli başta olmak üzere tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, aday gösterilmiş olmanın gururu ve heyecanı içinde olduğunu dile getirdi.

“Bismillah deyip başlayıp Elhamdülillah diyerek bitireceğimiz bir çalışma arzu etmekteyim” diyen Kenan Şahin, sorumluluğunun büyük olduğunu, tevdi edilen görevin, partisinin ve Çorum halkının emaneti olduğunu ifade etti.
Görevimizi başarıyla yerine getirmek için azim ve heyecanla çalışacağını, Çorumlulara 3 şeyin sözünü veren Şahin, bunları da şöyle sıraladı: “1- Emanete ihanet etmeyeceğim. 2- Söz verdiğimiz sözümüzü tutacağız. 3- Konuştuğumuzda yalan söylemeyeceğiz.”

Hak yoldan vazgeçmeyeceğini ve Allah’tan korkacağını dile getiren Kenan Şahin, “Adil olacağız işi ehline vereceğiz. Çorumlu’yu kandırmayacağız, bahane bulmayacağız. Ya bir yol bulan olacağız ya da bir yol açan olacağız. Üretken belediyeciliği Çorumlu hemşehrilerime anlatacağız. Çorum’u bir bütün olarak kucaklayıp gezmedik sokak çalmadık kapı bırakmayacağız. Kırılacağız kırılan olmayacağız, sabırla ve azimle kendimizi Çorumlu ya anlatacağız. Sırça saraylarda oturan Bolu Beyi’ne karşı Köroğlu olacağız. Yunus Emre olup aşka uçacağız, Mevlana olup yine gel diyeceğiz, düsturumuz belli; Elimize, belimize, dilimize sahip olacağız. Herkesi kucaklayacağız, çocuklarımıza sahip çıkacak büyüklerimizin hayır duasını alacağız. Gençlerimizle kol kola gezeceğiz. Dilimiz halkın dili elimiz hakkın eli olacak” ifadelerine yer verdi.

Seçim süreci boyunca görevli arkadaşlara yardımcı olacaklarını, Görüntü ve ses kirliliğine müsaade etmeden huzur ortamı içinde bir süreç geçirmek istediklerini anlatan Şahin, “Aday adaylığı sürecinde partimizden aday olan Sayın Turan Kalıpçı’ya, Sayın Ahmet Ertekin’e, Sayın Ahmet Şahinbaş’a, Sayın Ali Beyaz’a kardeşlik şuuru içinde bir süreç geçirdikleri için teşekkür ediyorum. Öncelikle dava arkadaşlarımdan sonra da Çorum’da hemşehrilerinden destek bekliyoruz” diye konuştu.

MHP’nin ülkenin yükselen değeri olduğunu söyleyen Şahin, “Ülkemizde olduğu gibi memleketimizde de umut MHP’dir. Artık yeter bu sefer MHP diyoruz. Aldanmayacağız, aldatmayacağız. Bizden öncekilerin yaptığı hataları yapmayacağız, nefsimize yenildik diyenlerden olmayacağız. Kendisi gibi düşünmeyenleri cahillikle suçlayanları kınıyor, Allah’a havale ediyorum. Hor görenlerden değiliz. Büyük Atatürk’ün tabiriyle damarlarımızdaki asil kanın farkında olanlardanız. Bu büyük millet mazlumun yanında zalimin karşısında dik durmayı onlarca defa ispat etmiş bir millettir.

Memlekete umut, Cumhur İttifakına destek olacağız. İddia ediyoruz Cumhur İttifakının tek temsilcisi biz olacağız. Dar gelirlilere destek, çocuklara şefkat, yaşlılarımıza tutan el olacağız. Yoksulluk yok olacak, yoksulluk son bulacak, huzur baki kalacak, bir ozanın tabirince; Muhammediyiz Aliyiz, Sünniyiz Alevi’yiz, senlik benlik yok biz de, aynı aşkın Aleviyiz. 31 Mart akşamı bir ateş yakacağız Çorum’dan, Anadolu’ya bir selam göndereceğiz. Büyük bir toy ateşinde kardeşliğimizi kutlayacağız. Sözlerime son verirken teşkilat yöneticilerime teşekkür ediyor, bana bu süreçte destek olan eşime dostlarıma ve arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Allah ve yar yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ