logo

Sebze fiyatlarına sıkı denetim

81 ilin Valiliğine gönderilen denetim talimatı uyarınca Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım Başkanlığı’nda Çorum’da oluşturulan komisyon denetimlerine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde marketlerdeki fahiş fiyatlara yönelik harekete geçileceğini açıklamasının ardından 81 ilin valiliğine gönderilen denetim talimatı uyarınca Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım Başkanlığı’nda Çorum’da oluşturulan komisyon denetimlerine başladı.

Komisyon sabah saatlerinde pazara giderek buradaki fiyatları incelerken, öğlen saatlerinde ise kent merkezindeki bazı marketlerde inceleme yaptı. Yıldırım ve beraberindeki komisyon üyeleri domates, biber, patlıcan ve patates gibi ürünler başta olmak üzere bir çok meyve ve sebzenin hal, pazar ve marketlerdeki alış ve satış faturaları incelendi.

Haksız fiyat artışı ve fırsatçılığın önlenmesi amacı ile ülke genelinde başlayan denetimleri  Çorum’da da başlattıklarını söyleyen Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım, “Amacımız vatandaşlarımızı ve tüketicilerimizi korumak” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ