logo

Şeker’in yeni sahibi iddiaları yalanladı

 

Çorum’da özelleştirilen Şeker Fabrikası’ndan alacaklarını alamadığını iddia eden nakliyeci ve çiftçilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, Çorum-Ankara yolunda oturma eylemi yapmıştı.

Bu eylemlerin araştırılması ve ilgililerle görüşmek üzere CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse beraberinde CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Şeker Fabrikası İşletmecisi Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi ve Safi Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Safi’yle bir süre görüştüler.

Ziyarette Safi Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi’nin karşıladığı CHP Heyeti, Şeker Fabrikası’nda yaşanan olaylarla ilgili bilgi aldı. Hakan Safi, nakliyecilerin ödemelerini yaptıklarını, çiftçiyle kesinlikle bir sorunları olmadıklarını ve her türlü kolaylığı sağladıklarını ileri sürdü.

CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse ise, yaşanan olayları yakından takip ettiklerini ve konuyla alakalı bilgi almak için burada olduklarını ifade ederek, “Kimsenin mağdur olmaması için CHP olarak buradayız. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ