logo

21 Haziran 2018

Serap Yıldırım, arı gibi çalışıyor

AK Parti Çorum 4. Sıra Milletvekili Adayı Mimar Serap Yıldırım, 24 Haziran seçimlerine adeta arı gibi çalışıyor. 4. sırada olmasına karşın birinci sıra milletvekili adayı gibi çalışmalarını sürdüren Serap Yıldırım, gittiği her yerde yoğun ilgi görüyor.

Yıldırım, dün de partisinin İskilip mitingine katılarak bir konuşma yaptı. Serap Yıldırım konuşmasında, muhalefet partilerin Cumhurbaşkanı adaylarını eleştirerek, şunları dile getirdi:

“Bugün 20 Haziran 2018 biz AK Parti olarak tam 16 yıldır bu devlete, bu millete hizmet vermekteyiz. Bugün 16 yıldır geldiğimiz noktaya bakarsak bu devleti biz ilk  aldığımızda Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili bir çölden ibaretti. 20 yıl önce, bundan 20 yıl önce Türkiye bugünkü konumunu hiçbir zaman hayal dahi edemezdi.

Ama baktığımız zaman liderimiz Recep Tayyip Erdoğan çok değerli projeleri ile, çok değerli kadrolarıyla bugün bize bu imkanları bu hizmetleri sunmuş bulunuyor. Karşı tarafa baktığımızda da bir muhalefet tarafı var. Muhalefet sürekli bizim bu yaptığımız hizmetlerin önüne taş koymaktan ibaret.

Muharrem İnce peki tamam diyorsun Marmaray’a mı tamam yoksa 3. Havaalanına mı tamam?

Buradan Muharrem İnce’ye sesleniyorum; Kendisinin şuan hiçbir projesi yok.Kendisine sorduğunuz zaman da zaten ben proje üreten bir başkan adayı değilim diyor. bugün bir Muharrem İnce’ye karşılık karşılığında 600 sayfalık projeleriyle hizmette bulunan bir AK Parti Hükümeti var. Soruyorum Muharrem İnce’ye ‘Muharrem İnce peki tamam diyorsun Marmaray’a mı tamam yoksa 3. Havaalanına mı tamam?’

Akşener’in tülbent projesinin altı tamamen boş

Oradan geliyoruz Meral Akşener’e. Sayın Meral Akşener hepimizin bildiği gibi tüm hanımlarımızın bildiği gibi şuan bir tülbent projesidir ortaya çıkmış durumda. Tülbent projesinin altındaki mana ne hepimiz çok iyi biliyorsunuz bilmiyorum ama ben biraz açıklama gereği duyuyorum. Şimdi Doğu’da iki erkek kavga ettiği zaman kadın kafasındaki tülbenti alıp yere attığı zaman ‘Bu benim namusum. Siz ikiniz kavga ediyorsunuz ama benim erime zarar verdiğiniz zaman benim namusuma zarar vermiş olursunuz’ diyor.

Yani Meral Akşener şundan yola çıkıyor güya kadın oradaki kadın kavgayı durduruyor bizim Türkiye’mizdeki terörü işte kafasındaki tülbenti yere atarak durdurdu oradan bir mantıkla çıkıyor. Tabi ki burada bir simgedir. Biz kadınları evleri geziyoruz. Tülbent dağıtmaya başlamış. Bize tülbent dağıtarak kadınları duygusal noktasından vurarak güya Türkiye’de şimdiye kadar verdiğimiz bütün mücadeleyi bir tarafa bırakıyor kendisi terörle mücadele edebileceğine inanıyor.  Bakın ben bir kadınım. Cahil de bir kadın değilim mimarım çok da bu işlerden anlamıyor da değiliz. Yani altı dolu olan, kadınlarla ilgili olan her projeye de varım.

Konusu pozisyonu ne olursa olsun her zaman ben kadınlarla ilgili projelerde varım ve var olacağıma da söz veriyorum. Ama kendisinin bahsettiği tülbent projesinin altı tamamen boş. Bir geleneği alıyor şimdi eline, koluna, başına, bir yerlerine tülbent bağlayarak ülkedeki terörü halledebileceğine inanıyor.  Soruyorum ben size” Siz bu projenin gerçekten gerçekleşebileceğine inanıyor musunuz? ” Başka hiçbir detay yok bakın orda gördüğü geleneksel bir olay var. Kaldı ki o tülbent geleneksel olduğu için savunuyor.

Geçmiş zamanlarda bizim türban denilen konudan da bizi birçok kez yaralamışlardır bunlar. Ha şuan türban demiyorlar. Niye türban demiyorlar çünkü türbanı AK Parti bu noktaya getirdi. O yüzden artık onlar tülbent diyorlar. Biz hanımların duygusal noktasından vuracaklar bu propagandalarla bizi kandıracaklarına inanıyorlar. O yüzden ben kadınlara güveniyorum. Meral Akşener’in dağıttığı tülbentlere siz inanmayacaksınız, güvenmeyeceksiniz. Çünkü o projenin altı tamamen boş.

Ak kadınlarımıza yürekten güveniyorum ve inanıyorum

Geliyoruz AK Parti’ye; Muharrem İnce çok iyi bilir. Onların çok iyi beslendikleri şiir kanalları vardır. Hepimizin de bildiği gibi der ki ” sofrada yeri öküzden sonra gelen kadınlarımız” böyle derken aslında onlar emekçi kadınlarından bahsederler. Peki siz şiirlerinizle onlara o kadar yer veriyorsunuz da bu kadınlar için ne yaptınız? Hiçbir şey yapmadınız! Ama AK Parti ne yaptı; AK Parti kadınlara kadın kültür merkezleri açtı, kadınlara KOSGEB destekleri verdi. Öyle kadına şiirler ben sana değer veriyorum demekle, koluna, eline bir yerlerine tülbent bağlamakla sen bu kadınları barışçıl kadın ilan edemezsin.

Bakın şöyle bir düşünün; bir insan önce temel ihtiyaçlarını karşılar değil mi? Bir piramit düşünün önce yemenizi, içmenizi, giyinmenizi karşılarsınız. Sonra ikinci aşamaya geçersiniz kendinizi koruma, ev barınmak istersiniz. Sonra devam eder artık kendinizi tamamladığınız noktada çevrenize faydanız dokunmaya başlar değil mi? Yani bir insana öncelikle sizin ekonomik gelirini sağlamanız, ona bir özgüven vermeniz ve devamında da ondan diğer tarafa bir fayda beklemeniz gerekir. Bunlar çıkıyor; ‘Hadi kadınlar barış yapsın.’

Ya kardeşim sen kadınlara daha bir proje yaptın mı? Kadınları ekonomik bir şey sağladın mı? Siz kadınlara dair daha ne projesi yaptınız da şimdi kadınlardan direk bir sonuç bekliyorsunuz? O yüzden biz AK Parti olarak kadınları temelden başladık kadın kültür merkezlerinde onları yetenekleri ile buluşturduk daha sonra onları ekonomimize dahil ettik. En sonunda da evet kadınları barışçıl kadınlar ilan ediyoruz. Onların kadınlarına, tülbentli kadınlarına nispet proje olarak da bizim Türkiye’de Ak kadınlarımız var. Ben Ak kadınlarımıza yürekten güveniyorum ve inanıyorum.

Kadınlar ve gençler üzerine en büyük projeler yine AK Parti’de gerçekleşti

Gençler bakın 8 yıllık eğitimi 12 yıla çıkararak bizim eğitim ve kültür seviyemizi yine kim düşündü; AK Parti düşündü. Gençlere yine KOSGEB desteklerini, bugün babasının cebine koyamadığı 70 Bin TL hibeyi yine kim verdi yine AK Parti verdi. Haksız mıyım? Bir işe başladığınız zaman; o iş yerini nasıl açarım, bir mimar olarak bilgisayarı nasıl alırımın kaygısındaydım. Ama şimdi babanızın belki gücü yetmez ama devlet babanız var.

Devlet babanız sizin cebinize parayı koyuyor, size bir güven ve diyor ki ” Hadi benim üretken gençlerim hadi sizi de ekonomide görüyüm artık. Artık birilerinin yanında para biriktireceğim, ofis açacağım, işyeri açacağım diye yıllarca didinmenize, sürünmenize gerek yok. Kendinize güveniniz varsa alın size para hadi ben de sizi şimdi ekonominin içinde görmek istiyorum” diyor.  Ki kaldı ki ordan şuna da geliyorum teknik liselerdeki katsayı eşitsizliğini gideren yine kim? Yine AK Parti. İşte bütün bunları düşündüğümüzde kadınlar ve gençler üzerine en büyük projeler yine AK PARTİ’de gerçekleşti.

Şuan ne diyorlar biliyor musunuz; ‘Hükümet sisteminde yine Recep Tayyip Erdoğan kazanacak.’ Biz bunu zaten biliyoruz. Ama şuan neyin kaygısındalar biliyor musunuz? ‘Altındaki vekil sayısı şimdi biraz daha bizden olursa şimdi Meclis’te oraları karıştırırızın’ derdindeler. Bakın şimdi bu çok ciddi bir mesele. Yani şimdi hükümet sisteminde vereceğim, vekillikte vermeyeceğim, ‘Serap’ın saçlarını beğenmedim, Ahmet’in de bakışı çok iyi değil, Erol Hocam da biraz sert mi duruyor’  acabaları bizim geçmemiz gerekiyor artık. Çünkü onlar bizden vekil sayısını az tutup Meclisi karıştırmanın derdindeler.

O yüzden AK kadrolardan, AK Parti’ye gönül vermiş dava arkadaşlarımdan, kadınlarımdan, gençlerimden bu sürede yapabildiğimizin en iyisini yapmaya, en güzelini yapmaya, Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında en yüksek milletvekili sayısıyla çıkmaya söz istiyorum. Hep birlikte inşallah Recep Tayyip Erdoğan için bana söz veriyor musunuz?

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Kadın kollarıma, gençlik kollarıma, bana bu yolda büyüklük eden abilerime, benden büyük milletvekili adaylarıma ve milletvekillerime çok teşekkür ediyorum. Bana çok emeği geçti hepsinin bunu da ayrıca buradan belirtmek istedim. Hepiniz çok sağolun. İnşallah hep birlikte Çorum’da 4’te 4 diyorum.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ