logo

16 Şubat 2017

‘Türkiye’yi yaşlılarla inşa edeceğiz’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Sosyal Politikalar Birimi Başkanı, Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Kamile-Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti.

İl Başkanı Karadağ ve Yönetim Kurulu üyeleri huzurevinde kalan büyüklerimizle tek tek konuşup karanfil hediye ederek, gönüllerini aldı, isteklerini dinledi, beraber dualar, şiirler, türküler söyleyerek sohbet ettiler.

Yaşlıların, Türkiye’nin birliğini, beraberliğini, güvenliği koruyan askerleri, polisleri, bekçileri, öğretmenleri, devlet yöneticilerini, memurları yetiştirdiğini söyleyen Karadağ, “Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak kadroları sizler hazır hale getirdiniz. Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygı Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarımızı azaltacaktır.  Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.

Yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır. Sizler milletimizin onurusunuz sizlere sahip çıkmak, ilgilenmek tüm bireylerin vatandaşlık görevidir. Sayın Cumhurbaşkanımız da bundan dolayı siz ulu çınarlarımız için yaşlılar koordinasyon merkezi kurarak ömrünün büyük kısmında topluma ülkesine hizmet vermiş büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek huzurlu, sağlıklı yaşam sürmelerini hedeflemiştir” dedi.

Türkiye’nin geleceğini yaşlıların tecrübesiyle şekilleneceğine işaret eden İl Başkanı Karadağ, bilmeyenlerin geleceği inşa edemeyeceğini, yaşlıların Türkiye’nin tecrübeleri olduğunu ve bu tecrübelerden her türlü yararlanmak çabasında olduklarını ifade etti.

Ziyaret sonrasında Kurum Müdürü Hüseyin Penez ise, İl Başkanı Karadağ’a kurumun çalışma şekli ve yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ