logo

06 Haziran 2018

Uğurcuklar sevgi ve bilgiyle donandı

 Çorum Özel Uğurcuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 2017-2018 eğitim öğretim yılına öğrencilerin heyecanla hazırladığı yıl sonu programı ve mezuniyet töreni ile veda etti. Veliler ve aileler yıl sonu gösterisine yoğun ilgi gösterdi.

7 sınıfın katıldığı ve öğrenci yoğunluğundan dolayı iki seans halinde yapılan yıl sonu programına Özel Uğurcuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdüresi Özden Özkeser ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Yılsonu gösterisi saygı duruşu ve Uğurcuklar kreş öğrencilerinin İstiklal Marşı’nı okuması ile başladı.

Özel Uğurcuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdüresi Özden Özkeser, yılsonu gösterisinde yaptığı konuşmada,  “Dünyanın en güzel ve en değerli varlıkları olan evlatlarımızı sizler sevgiyle donatmayı hedeflerken, bizlerde onlara bu sevgiyi tamamlayacak ve hayata hazırlayacak eğitimin temlini vermek için gayret gösteriyoruz. Uğurcuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evi ailesi olarak çocukların temel eğitimi almada en hızlı öğrenme ve eğitilme çağları olan 0-6 yaş döneminde onları en güzel şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Özkeser, “Hedefimiz, öğrencilerimizi bireysel farklılıkları benimseyen bir ortamda, çağdaş yaşamın getirdiği bilgi, beceri ve değerlerde donatarak, paylaşmayı bilen, katılımcı, sorgulayan ve özgüveni gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Çünkü onlar bizim sahip olduğumuz en değerli varlıklardır.

Programın hazırlanmasında emeği geçen Okul Müdiremiz Emine Sargut ve Sultan Dinçer başta olmak üzere Geleceğimizi emanet edeceğimiz bu çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak için çabalayan saygıdeğer öğretmen arkadaşlarıma tüm personelimize teşekkür ediyorum. Aldığımız emanetleri sevgi ve bilgiyle donatılmış olarak sizlere teslim ediyoruz. Yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde bu yavrularımıza üstün başarılar, sağlık ve huzurlu yıllar diliyorum” diye konuştu.

Öğrenci velilerinden Yasemin Özden Aydın, Sibel Gül, Yasemin Koçak, Oya Cerit, Çiğdem Topakkaya, Şeref Aktaş’ın konuşmalarından sonra sahne alan çocuklar öğretmenleri ile birlikte hazırlamış oldukları gösterilerde, izleyicileri kendilerine hayran bıraktı.

Dahiler Sınıfı “Onuncu Yıl Marşı” gösterisi ve “Yer Gök İnlesin” dans gösterisi, Bilginler Sınıfı, “Anadolu Ateşi”, “Always” dans gösterisi, Uğurcuklar Sınıfı, “Kafkas” gösterisi ve “Türkiyem Sen Bizim Herşeyimizsin” ront gösterisi, Ateş Böcekleri Sınıfı “Ateş Böcekleri” ve “Aram zam zam “dans gösterisi, Yıldızlar Sınıfı “ Oyun ister bütün Çocuklar” ve “Ispanaklı Yumurta” rond gösterisi, Mucitler Sınıfı “Salsa” dans gösterisi, “İşaret dili ile İstiklal Marşı” koro dinletisi, Atom Karıncalar Sınıfı “Çanakkale Destanı” ve “Bir Başkadır Benim Memleketim” adlı rond gösterisi ile ailelere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Program sonunda mezun olan Uğurcuklar ve Atom Karıncalar sınıfı öğrencilerinin diplomalarını ve madalyalarını öğretmenleri ve Kreş Müdiresi Özden Özkeser başarılar dileyerek takdim etti. Geleceğe merhaba haydi kepler havaya diyerek öğrencilerin kepleri havaya atması ile yıl sonu gösterisi sona erdi.

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ