logo

Uslu’dan bin kişilik istihdam müjdesi

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Çorum’da 6 ay süreyle 1.000 kişinin istihdam edileceğini bildirdi.

Toplum Yararına Program Çalışma Programı kapsamında Çorum’da istihdama ve ekonomiye katkı sağlamaya devam ettiklerini söyleyen Uslu, “İŞ-KUR aracılığıyla kamu kurumları ve belediyelerde istihdam sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Çorum’a 1.000 kişilik istihdam için onayımızı aldık.

Önümüzdeki günlerde müracaatlar İŞ-KUR İl Müdürlüğümüzce alınmaya başlanacak. Program kapsamında; İl ve ilçe belediyelerimizde, Orman İşletme Şefliklerinde, İl Özel İdaremizde ve Çorum Müftülüğümüzde istihdam sağlanacaktır. Altı ay süreli 1.000 kişilik istihdam için Çorum ekonomimize yaklaşık 15 milyon TL’lik yeni kaynak aktarımı sağlamış olacağız” dedi.

Son gelen 1.000 kişilik istihdam ile 2010 yılından bu güne kadar Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Çorum’a 13 bin 389 kişinin üzerinde istihdam yapıldığını kaydeden Uslu, “Program kapsamında Çorum’a 126 milyon 811 bin TL yeni kaynak aktarımı daha sağlamış oluyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ