logo

19 Mayıs 2019

Vali Mustafa Çiftçi’den ’19 Mayıs’ mesajı

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Çiftçi mesajında, “Aziz milletimiz, hürriyet ve istikbalimize göz diken düşmanlara karşı, 100 yıl önce büyük bir mücadele başlatmıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlatılan mücadele, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasıyla neticelenmiştir” dedi.

Samsun’dan yola çıkan Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Amasya, Erzurum ve Sivas güzergâhını takip ederek Ankara’ya ulaştığını, böylece zafere tam inanmış bir kadronun ve milletimizin her türlü yokluğa göğüs gererek neleri başarabileceği bütün dünyaya gösterdiğini ifade eden Çiftçi, “Düşmanın İzmir’de denize dökülmesiyle hedefine ulaşan istiklâl ve istikbâl mücadelesinin günümüzdeki vârisleri gençlerimizdir.

Milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güç ve inançla, hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı muhafaza etme kararlılığımız ilelebet sürecektir. Kendi asli köklerimize bağlı bir şekilde vatan, devlet, millet, bayrak, din, ezan sevgisiyle yetişen gençlerimiz, ecdadımızdan devraldıkları mirası, aklın ve bilginin rehberliğinde yarınlara taşıyacaklardır.

Bu inanç ve düşünceyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için canlarını feda eden tüm şühedayı ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ