logo

19 Nisan 2018

Vekillik sırası Bekir Horuz’da mı?

Ticari hayatını Ankara’da sürdüren başarılı Çorumlu işadamı Bekir Horuz, ticari hayatında edindiği tecrübe ve birikimleri siyasette de devam ettiriyor.

Siyasi hayatını uzun zamandır AK Parti’de sürdüren Horuz, hemen hemen her genel seçimlerde Çorum’dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı olurken, son genel seçimlerde ise kendisine 4. sıradan yer bulabilmişti.

AK Parti’de bir gelenek var. Ve bu geleneğe göre ise milletvekilliğine aday adayı olan isimler her seçimde bir üst sıraya yerleşiyor. Bekir Horuz’un da 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde seçilebileceği 2 veya 3. sıraya gelmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

BEKİR HORUZ KİMDİR?

1971 yılında Çorum’un Osmancık ilçesinde dünyaya gelen Bekir Horuz, eğitimini Çorum’da tamamladı. Evli ve 3 kız babasıdır.

ÇALIŞMA HAYATI

Çalışma hayatına genç yaşta aile şirketinde başladı. 1996 yılına kadar Osmancık, Oğuzlar ve Dodurga ilçelerinde mobilya sektöründe faaliyetlerde bulundu.  Daha sonra Ankara’da Kilim Mobilya A.Ş.’nin İç Anadolu Bölge Bayisi oldu. Mobilya ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Oran Dağıtım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Firma, Ankara Siteler’de istihdam ve büyüklük açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Bekir Horuz’un çalışma hayatı ile ilgili vizyonunda üretim, eğitim ve iş güvenli önemli yer tutmaktadır. Çorum ve Çorumlulara olan sevgisi sebebiyle de çalışanlarının büyük kısmını hemşehrilerinden seçmiştir. Horuz’un memleketi Çorum’da da yatırımları bulunmakta olup, 2 mağazayla faaliyet göstermektedir.

SİVİL TOPLUM ÇALIŞMALARI

Toplumsal kalkınmanın, birlik ve beraberliğin günümüzde sivil toplum çalışmaları ile mümkün olduğunu düşünen Bekir Horuz, bu alanda da ciddi çalışmalar içerisinde yer almaktadır.

19 bürokrat ve iş adamı ile birlikte Ankara Çorumlular Birliğini kurdu ve yönetiminde yer aldı. Daha sonra Çorum ile ilgili ilçe ve köy derneklerinin bir federasyon çatısı altında toplanmasında önemli katkıları oldu. Ekonomi Kulübü Genel Başkan Yardımcılığı görevini ise halen aktif olarak başarıyla sürdürmektedir. Eğitime yönelik projelere destek vermeyi insani bir görevi olarak bildi. Gerek kamunun gerekse sivil toplum kuruluşlarının eğitim faaliyetlerini destekledi.

SİYASİ ÇALIŞMALARI

Siyasete, AK Parti’de başladı. 3 dönem AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bu dönemde yapılan tüm seçimlerde aktif olarak yer aldı.

2007 ve 2011 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Çorum’dan 4. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi. Horuz, siyasetteki başarılı çalışmalarına devam ederken, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde de memleketi Çorum’dan milletvekili aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ