logo

‘Volkswagen en çok Çorum’a yakışır’

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Volkswagen’in Türkiye’de yapmayı planladığı otomobil fabrikasının Çorum’a kazandırılması için yapılan girişimlerden memnun olduğunu ve her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Volkswagen’in Türkiye’ye yapacağı yatırımla ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “Volkswagen’in Türkiye’ye yapacağı yatırım en çok Çorum’a yakışır. Çorum’da otomotiv sektörüne yönelik büyük bir adım atılmış olacak. Bu yatırım Çorum’un yükselen ve büyüyen sanayisi için çok büyük bir fırsat olacak. Binlerce kişiye iş imkanı doğacak ve Çorum’da işsizliğin azalması yönünde ciddi katkılar sağlayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü siyasi desteğe hazırız.

Çorum, coğrafi konumu sebebiyle birçok bölgeye merkez konumundadır. Anadolu’nun yükselen yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu sebeple Çorum bir otomobil fabrikasının kurulması için Çorum her anlamda hazırdır. Bu değerli girişimlerinden dolayı iş adamımız Ahmet Ahlatcı’ya teşekkür ediyorum. Bu önemli yatırımı gündeme getirerek kamuoyu oluşturulmasında emek veren yerel basın mensuplarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ