logo

26 Haziran 2019

Volkswagen fabrikayı Manisa’ya mı kuracak?

 

Alman yatırım devi Volkswagen geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye fabrika kurma kararı almış ve bunu Türkiye’de gerçekleştireceğini duyurmuştu.

Bunun üzerine bu fabrikaya Çorum talip olmuş ve tüm imkânlar seferber edilmişti. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı da, fabrika için arsa tahsisinde bile bulunabileceğini açıklamıştı. Bugün düşen haberlere göre ise 1,3 milyon Euro değerinde olacak olan ve 4-5 bin insanın istihdam edileceği bu fabrikanın Manisa’ya kurulacağı iddia edildi.

İnternet teknoloji haberleri yapan bir sitede yer alan haberde, “Manisa’da kurulması beklenen fabrikanın inşası, 2022 yılına kadar tamamlanacak ve fabrika hizmete geçecek. İlk olarak Volkswagen’in sahip olduğu Seat ve Skoda marka otomobillerin üretilmesinin planlandığı fabrikada, ilerleyen dönemlerde Volkswagen markalı araçların da üretilmesi planlanıyor. Bu fabrika, Türkiye’ye sağlayacağı faydanın yanı sıra, son yıllarda üretimsel açıdan sıkıntı çeken Skoda’yı da içerisinde bulunduğu zor durumdan kurtaracak” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ