logo

04 Nisan 2018

Yalçın Kılıç, ÇESOB’a 3. kez aday oldu

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Yalçın Kılıç, 3. kez ÇESOB Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yeni dönemde de ÇESOB Başkanlığı için göreve talip olduğunu belirten Yalçın Kılıç’ı adaylık açıklamasında esnaf odası başkanları da yalnız bırakmadı.

Toplantıda konuşan Kılıç, şunları kaydetti: “Bilindiği üzere Mayıs ayında yapılacak olan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığı seçimlerine yönelik il ve ilçelerimizdeki oda başkanlarımızla yaptığımız toplantıda birlik seçiminde yeniden şahsımın başkanlığında yürümeye karar verdik. Şahsıma yönelik gösterilen teveccühten dolayı teşkilatıma sonsuz teşekkürlerimi, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Değerli Çorum kamuoyu ve kıymetli esnaf ve sanatkarlarımız. Malum olduğu üzere her 4 yılda bir olmak üzere Ocak ayından başlayarak ilimizdeki esnaf ve sanatkarlar odalarımızın genel kurullarını yapmaya başladık.  Şu an itibariyle tüm odalarımızda genel kurul sürecini tamamladık. Gayet seviyeli genel kurullar geçirdik.

Adeta düğün havası içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde bu genel kurullarımızı yaptık. Mayıs ayı içerisinde de Birlik Başkanlığımızın genel kurulunu yapacağız. Bilindiği üzere iki dönemdir birlik başkanlığı görevini yürütüyorum. Yönetim kurullarımızın, delegelerimizin teveccühleriyle iki dönemdir bu görevi yapmaya gayret etmekteyim.

Esnaf ve sanatkarlar bir toplumun iş hayatına can veren damarlarıdır. Sanatkarsız bir milletin kalkınmasının mümkün olmadığı bir gerçektir. Esnaf ve sanatkarlarımızın temsilinde haklarının korunmasında, geliştirilmesinde, çalışmalar yapılmasının yanında, üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımızdan üstün tutarak, günün her saati kendilerine hizmet etmeyi görev kabul ettim.

Biz yıllardır aynı şevk ve heyecanla esnafımıza, odalarımıza destek ve yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bize gönül veren, çalışmalarımızı takdir eden bütün meslek odası başkanlarımız ve yönetim kurullarını yanımda görmekten dolayı son derece mutlu oldum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ