logo

10 Eylül 2019

Yavru vatan Kıbrıs’tan anlamlı ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Belediye Meclis üyeleri ve Türk Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Güven Arıklı, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan yapan Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Anavatan Türkiye’nin belediyecilik anlamında çok yol katettiğini  söyleyerek, “Deneyimlerinizden ve öngörülerinizden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Türk Bir Başkanı Doç. Dr. Güven Arıklı ise, “Anavatan Türkiye’de olmak bizleri çok mutlu ediyor.Dünyada yükselen bir güç olan Türkiye’nin KKTC’de etkinliğinin hissedilmesi bizlere güç vermektedir .Özellikle bölgede güç savaşlarının olduğu bir süreçte bizlerin buralarda olması ve Anavatanımızın gücünü hissetmemiz özelde Paşaköy halkın genelde ise  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkını daha güçlü kılmaktadır” diyerek, can ve kan bağımızın olduğuna dikkat çekerek birlik mesajı verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ise, “KKTC’den gelen soydaşlarımızın Çorum’da bulunmaları ve bizleri ziyaret etmelerinden çok mutluyuz. Kardeşlik bağlarımızın bireyler üzerinden milletlere milletler üzerinden devletlere sirayet etmesi çok önemlidir. Kardeş ülkemizin belediyeleri ile organik başların kurulması  her zaman önceliğimizdir” diyerek, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ