logo

Zeytin Dereliler şükür duasına çıktı

Çorum’un Osmancık ilçesine bağlı Zeytin Deresi Bölgesinde yer alan köyler, ortaklaşa yağmur ve şükür duası yaptı.

İlçeye bağlı Kâmil, Çaylı, Kuzhayat, Hanefi, Alibey, Konaca ve Kuz köylerinde yaşayan vatandaşlar, her yıl geleneksel hale getirilen yağmur ve şükür duasında Karalar Güney Köyünde bir araya geldi. Duaya, AK Parti Kurucularından 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, AK Parti Çorum Milletvekili Adaylarından Av. Oğuzhan Kaya, Osmancık Belediyesi eski Başkanı Serdar Kurşun, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Şükür duasında din görevlilerince Kuran-ı Kerim okundu. Vaazdan sonra kılınan öğle namazının ardından şükür duası yapıldı. Şükür duası sonrası katılımcılara özel ağaçlandırma mesire yerinde yemek ikram edildi. Karalar Güney Köyü Muhtarı Rafet Aslan, yağmur ve şükür duasının diğer çevre köylerde olduğu gibi köylerinde de her baharda, yaz başlangıcında mutlaka yapıldığını ifade etti.

Müslümanların kuraklık olduğunda yağmur duası, yağış olduğunda da şükür duası olarak başlayan bu geleneği devam ettirdiklerini söyleyen Muhtar Rafet Aslan, “Aziz milletimiz olarak, birlik ve beraberliğimizin göstergesi, halkımızın böyle bir güzel etkinlik sayesinde bir araya gelmesi bizim için çok güzel ve anlamlı bir duygudur. Etkinliğimizin adı şükür duası, ancak bizler bunu yağmur bol yağdığında şükür duası, az yağdığında yağmur duası olarak kabul ediyoruz” dedi. Program, yağmur ve şükür duasının ardından yemek ikramıyla sona erdi.

OĞUZHAN KAYA COŞKUSU YAŞANIYOR

AK Parti’den 2. Sıra Milletvekili Adayı gösterilen Osmancık eski İlçe Başkanı Av. Oğuzhan Kaya, yağmur ve şükür duası için gittiği ilçeye bağlı Zeytin Deresi Bölgesinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Aynı zamanda baba ocağı olan bölgede köylülerin yoğun ilgisiyle karşılan Milletvekili Adayı Oğuzhan Kaya, AK Parti Kurucularından 22. Dönem Çorum Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu ile birlikte vatandaşları selamlayarak 24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi destek istedi.

EVİM OSMANCIK’TA KALACAK

Milletvekili seçilmesi halinde evinin Osmancık’ta kalacağını kaydeden Kaya, “24 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde sizlerden biri olarak, Osmancık’ın sokaklarında büyüyen, kaldırımlarında yürüyen ve sizlerle beraber her anı yaşayan, her anı paylaşan biri olarak Cumhurbaşkanımız uygun gördü, Allah nasip etti Çorum’dan ikinci sıradan aday olduk. Allah inşallah bizi utandırmaz Osmancık’ımıza, Çorum’umuza hayırlı hizmetler etmeyi nasip eder” dedi.

Kaya, halkın içinden birisi olarak halkın milletvekili olacağının sözünü verdi. Kaya, telefonunun 24 saat açık olacağını vurguladı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ