logo

Ahlatcı’dan Miraç Kandili mesajı

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, yarın gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Ahlatcı, mesajında, “Peygamber Efendimizin (S.A.V) Cenab-ı Allah’ın izni ve keremiyle takdir buyrulan bir zaman diliminde önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya ve oradan da zaman ve mekânın sahibi Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur” dedi.

Her şeyden önce Miracın, başta Peygamber Efendimiz (S.A.V) olmak üzere her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demek olduğunu ifade eden Yusuf Ahlatcı, “Bugün bize düşen Miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Unutmayalım ki kandiller ve diğer kutsal zaman dilimleri bizi birbirimize yaklaştıran milli birlik ve beraberliğimizi güçlendiren unsurlardır

Mübarek gün ve gecelerin bugün eriştiği anlamları ihmal etmeksizin değerlendirmek gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, Miraç Kandilinin aziz milletimizin, İslam Aleminin yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder en kalbi muhabbet ve duygularla kutlarım” diye konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ