logo

09 Kasım 2016

AK Parti yönetiminde yine Ceylan ağır bastı

çorum-valiliği-5-648x330

AK Parti’nin 50 kişilik Çorum İl Yönetimi belli oldu.

Kamuoyunda uzun süredir merakla beklenen il yönetimi Çorumluların ve siyaset camiasının yakından tanıdığı isimlerden oluşurken, yönetimde işadamı ve esnaf ağırlığı göze çarpıyor. Yönetim Kurulu’nun AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a yakın isimlerden oluşması ise gözlerden kaçmadı. Yönetimin oluşmasında Milletvekili Ceylan ile birlikte eski milletvekilleri Murat Yıldırım ve Ali Yüksel Kavuştu’nun büyük rol oynadığı gözlenirken, Milletvekilleri Salim Uslu ile Lütfiye İlksen Ceritoğlu’nun ise yönetimin şekillenmesinde etkin rol almadığı gözleniyor.

BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER KÜLCÜ İSİM VERMEDİ

Bu arada AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’den de yönetim kurulu için isim istediği Külcü’nün ise Karadağ’a “Yönetim Kurulu’nda görev alacak arkadaşlarınızla siz çalışacaksınız, isimleri sizlerin belirlemesi daha iyi olur” diyerek, nazik daveti geri çevirdiği ifade ediliyor.

AK Parti Çorum İl Yönetim Kurulu’nda görev alan isimler ise şu şekilde: “Adife Kanar, Ahmet Aytuğ Kahramantekin, Alper Tığlı, Aslı Bayram, Aziz Mustafa Kılıçarslan, Cemalettin Polattaş, Elvan Zorlu, Emre Turan, Eyüp Arslan, Faruk Özyılmaz, Fatih Yılmaz, Gamze Değirmenci, Gülay Malatyalı, Gülay Yağmur, Güleser Ölçer, Gürkan Baykara, Güzide Kürkcü, Hasan Algül, Haşim Avcı, Hüseyin Öztürk, İlknur Galatalı, İsmail Yıldız, Kazım Sırımsı, Mahmut Şimşek, Mehmet Yılmaz, Metin Ulcay, Mümtaz Yılmaz, Murat Günay, Mustafa Kılıç, Mustafa Tuzcu, Namık Kemal Batman, Oktay Yıldırım, Ömer Eren, Osman Tüzün, Şahin Yıldız, Saliha Köklükaya, Selfet Kısa, Serap Yıldırım, Şerif Şentürk, Sümeyye Esenyel, Timur Cevher, Turan Ağca, Uğur Urhan, Ünal Nalçacı, Yasin Turan, Yılmaz Peker, Yücel Ertekin, Yusuf Ahlatcı ve Zarif Saylan.”

 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ