logo

03 Nisan 2019

Azime Çiftçi’den Kur’an Kurslarına ziyaret

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Bahçelievler Yatılı Kız Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Azime Çiftçi’ye İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik de eşlik etti.

Bayan Çiftçi, Yatılı Kız Kur’an kursu ziyaretinde, kurs binasını gezerek çocuklarla tek tek ilgilendikten sonra eğitim durumları hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Çiftçi, öğrencilere sunulan imkânların kıymetini bilmelerini ve ülkemiz için yararlı bir insan olmaları tavsiyelerinde bulunarak, böyle bir imkân sunulduğu için yetkililere teşekkür etti.

Bahçelievler Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda 31 yatılı, 65 gündüzlü olmak üzere toplamda 96 öğrenciye eğitim verildiğini ifade eden Çiftçi, “Ayrıca bu öğrenciler arasında Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülen Hafızlık Projesi kapsamında 58 öğrenci eğitim görmektedir. Proje kapsamındaki öğrenciler kursta İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kültür dersleri ile de desteklenmektedir” dedi.

Bahçelievler Kız Kur’an Kursu ziyaretinin ardından Azime Çiftçi beraberinde İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik ile birlikte Şehit Mustafa Avcu Kur’an Kursunu da ziyaret etti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ