logo

14 Haziran 2019

‘Dinlenmek boşa vakit geçirmek değildir’

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Şahiner mesajında, tüm eğitim camiasına, öğrenci ve velilere mutlu ve huzurlu bir yaz tatili geçirmeleri temennisinde bulundu.

Şahiner, “Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek değildir.

Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştirerek de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda takviye etmelisiniz. Ülkemizin geleceği öğrencilerimizin ve onların başarısındaki en önemli pay sahibi öğretmenlerimiz ile velilerimizin yaz tatilini kutlar, iyi bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ederim” dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ