logo

01 Nisan 2019

‘Efelenmeye değil, hizmetkar olmaya geliyoruz’

31 Mart yerel seçimlerinde Çorumlu vatandaşlar tercihini AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan yana kullandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın % 43,24, CHP Adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Özgür Kılıç % 36,82, MHP Adayı İnşaat Mühendisi Kenan Şahin % 16,38 oy aldı.

Çorum’da seçimlere katılan İYİ Parti Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu %1,91, Saadet Partisi Adayı Kemal Kurt 0,78 oy aldı. Bağımsız olarak seçime katılan Murat Kırcı ise % 0,15 oy aldı. Belediye Başkanı seçilen Dr. Halil İbrahim Aşgın, mazbatasını aldıktan sonra, Çarşamba günü belediyede düzenlenecek devir teslim töreni ile görevine başlayacak.

NE SÖZ VERDİKSE HEPSİNİ YAPACAĞIZ

AK Parti’den Çorum Belediye Başkanı seçilen Dr. Halil İbrahim Aşgın, Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamada vatandaşlara hitap etti.

4,5 aydır iyi çalıştıklarını, halkın desteği, Allah’ın da izniyle belediye başkanlığına seçildiğini belirten Aşgın, seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni etti. Adaylığı açıklandıktan sonra yaptığı ilk açıklamada çıktıkları bu yolun sonunun ‘Elhamdülillah’ ile bitmesini temenni ettiklerini kaydeden Aşgın, “Rabbimiz bizi yolda bırakmadı ve ‘Bismillah’ ile çıktığımız yolu ‘Elhamdülillah’ ile bitirdi. Bunu hep birlikte başardık. Bu sadece teşkilatlarımızın değil Rabbimizin bir lütfudur. O ‘ol’ demeden hiçbir şey olmaz. O ‘ol’ dedi ve oldu. Rabbimiz bu güzel insanların olduğu yerde bu görevi bize nasip etti. Şükürler olsun” dedi.

Seçim çalışmalarında gitmedik yer, sıkılmadık el bırakmadıklarını, gönüllere girmeye çalıştıklarını kaydeden Aşgın, “Çorum’daki her iki kişiden biri bize oy verdi. Böylece sorumluluğumuz da yükümlülüğümüz de kat kat arttı. Verdiğiniz oylarla Kudüs’teki, Bakü’deki, Mısır zindanlarındaki dava arkadaşlarımızı sevindirdiniz. Siz arkamızda dağ gibi durdunuz, biz de hizmetkar olma noktasında gecemizi gündüzümüze katarak bıkmadan çalışacağız. Artık sorumluluğumuz arttı. He iki kişiden birisinin oyunu aldık. Bunun sorumluluğunda hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Seçimlerin bittiğini, artık çalışma zamanının geldiğini vurgulayan Aşgın, “Söz verdiklerimizi teşkilatımızla, milletvekillerimizle beraber yapacağız. Biz bu yola çıkarken ‘Bu şehre efelenmeye değil hizmetkar olmaya geliyoruz’ demiştik. Bu kentin mahallelerinin tamamını, oy versin vermesin bir ve beraber bilerek adaletle hizmet vereceğiz. Tüm mahallelerimizi birlik ve beraberlik içinde kardeşçe eşit hizmet götüreceğiz. Siz bizim arkamızda dağ gibi durdunuz bende gece gündüz demeden çalışacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ