logo

CHP’li üyelerden soru bombardımanı

CHP Belediye Meclis üyeleri Nazik Bulut ile Tuncay Yılmaz, bugün gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Zeki Gül’ü adeta soru bombardımanına tuttular.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Meclisi’nde CHP’li Meclis üyelerinden gelen sorulara yanıt verdi. Gül, CHP Belediye Meclis üyesi Nazik Bulut’un son günlerde yoğunlaşan arsa satışları ile ilgili bir sorusu üzerine konuştu.

CHP Belediye Meclis üyesi Nazik Bulut, Zeki Gül’e, “Arsaları borçlarımızdan dolayı mı satıyoruz? Biz borçlu bir belediye miyiz? Biz iktidar belediyesi değil miyiz? Eğer biz iktidar belediyesi isek neden gerekli devlet desteği alamıyoruz? Devlet desteği alamıyorsak iktidar belediyesi olmanın anlamı ne? Bu kadar borç yükünün altına neden giriyoruz. Bu kadar borç varken niçin stadyumu biz yapıyoruz?” şeklinde çeşitli sorular yöneltti.

CEBİMİZDEN ÖDEYECEK HALİMİZ YOK

Gelen soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Zeki Gül ise, “Evet varsa belediyenin borcu onu arsa satarak ödemek durumundayız. Borçsuz belediye olur mu? Eğer borçsuzsa hiçbir iş yapmıyor demektir. Dolayısıyla ben cebimden ödeyecek halim yok ya arkadaşlar” dedi.

YILMAZ’IN ÇIKIŞI YABACIOĞLU’NU SİNİRLENDİRDİ

Günden dışı söz alan CHP Belediye Meclis üyesi Tuncay Yılmaz da, Şubat 2018 yılında yayınlanan yerel bir haberi okuyarak, Çorum Belediyesi’nin Çağrı Vakfı ile ilişkisini sordu. Yılmaz, belediyede çalışan ve vakfa üye olan bazı kişilerin isimlerini sayarak bu yapılanmanın tesadüf olmadığını kaydetti.

Yılmaz, “Çağrı Eğitim Vakfı’nın Çorum Belediyesi’ndeki yapılanmasının doğrumu?, Bu vakıf belediyeden yardım alıyor mu?, Bu vakfın yöneticilerinden kimlerin yakınları belediyede çalışıyor? Belediyeden ihale alan firmalar bu vakfa bağış yapıyor mu?” gibi sorular yöneltti. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu da, Şubat 2018’de yayınlanan haber üzerine, “2018’den beri aklın neredeydi? Bugün mü geldi aklına?” diyerek, Yılmaz’a tepki gösterdi.

İddialara cevap veren Belediye Başkanı Zeki Gül de, “Bir vakfın belediyede yapılanması söz konusu değil” diye konuştu. Gül, Çorum Belediyesi’nde 2 bin kişinin çalıştığını ve çalışanların hangi vakfa üye olduğunu sorgulama durumunda olmadıklarını dile getirdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ