logo

Çalyaylalılar dayanışma gecesinde buluştu

Çalyayla Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen birlik ve dayanışma gecesi coşkulu geçti. Geceden elde edilen gelirin ise köyde yapımı süren Haydar Sultan Türbesi bahçesinde yapımı süren Cemevi ve yemekhane için kullanılacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Çırağan Sarayı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen gece Dernek Başkanı Hüseyin Taş’ın konuşması ile başladı. Sunuculuğunu gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin yaptığı gece geç saatlere kadar devam etti.

Dayanışma gecesine AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Başkanı Eray Hasan Tüfekci, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, CHP Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, Çorum Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak, Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Çorum Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Yaşar Kirişci, Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Özgür Ispanak, Hazır Elbiseciler Odası Başkanı Necati Şimşek, Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Kahveciler ve İnternetçiler Odası Başkanı Nesimi Özkubat, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, Elektrik ve Su Tesisatçıları Odası Başkanı Erol Bozkurt, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ, Dikiciler ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer, mahalle muhtarları ve muhtar adayları, köy dernek ve oda temsilcileri ile çok sayıda Çalyaylalı katıldı.

SAZ ERDOĞAN YILMAZ’IN OLDU

Gecede Bahçelievler Muhtarı Hasan Kızıltepe’nin derneğe bağış yaptığı bir saz açık artırmaya çıkartıldı. İhaleye ilgi bir hayli yüksek oldu. Büyük çekişme içerisinde geçen açık artırma Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz’da kaldı. 7 bin TL vererek ihaleyi alan Yılmaz, sazı derneğe bağışladı.

HALAY VE TÜRKÜLERLE SON BULDU

Katılımın bir hayli yüksek olduğu gece, sanatçılar Nergiz Ay, Ercan Aygün ve Mehmet Yılmaz’ın söylediği türküler eşliğinde halay ve oyun havaları ile son buldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ