logo

09 Nisan 2019

CHP Grup Başkanı ‘Etik mi?’ diye sordu

Çorum’da 31 Mart yerel seçimler sonucu oluşan yeni Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürlüğüne yapılan atama damgasını vurdu.

5 yıllık süreçte Çorum’da önemli yatırımlara imzayı atmayı hedefleyen Meclis, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Başkanlığında mesaisine başladı.

Meclisin ilk toplantısında geçici olarak Divan Heyeti oluşturuldu. Kâtip üyeliklere Belediye Başkanı Aşgın tarafından meclisin en genç üyeleri Muhammed Fatih Temur ve Eren Atlas getirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda daha sonra Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Grup Başkanı Mustafa Tuzcu, CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz ve MHP Grup Başkanı Selim Güloğlu birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından toplantıda gizli oy ile 1. Meclis Başkan Vekili ve 2. Meclis Başkan Vekili ile 2 Kâtip Üye ve 2 yedek Kâtip üye seçimleri yapıldı.

Daha sonra meclis toplantısında, 3 Encümen Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi, İmar Komisyon Üyesi ve Tarife komisyon üyesi, denetim Komisyon üyesi, Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyete üyesi, Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyon üyesi, Defterdarlık Gelir Müdürlüğü Satış Komisyonuna üyesi, Tarihi Kentler Birliği Meclisi üyesi ile Çorum Belediyeler Çevre Birliği Meclisine üyesi seçimleri yapıldı.

YAPILAN ATAMA ETİK Mİ BAŞKANIM?

CHP Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, özel kaleme yapılan atamayla ilgili, “Konu her ne kadar mevzuata uygun olsa da siyasi etik açısından uygun mu?” diye sordu. Yılmaz’ın sorusu üzerine konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise, Özel Kalem Müdürünü tartışma konusu yaptırtmayacağını kaydetti.

HİÇ BİR KİRLİ PAZARLIĞIN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ

MHP Belediye Meclis üyesi Selim Güloğlu da yaptığı konuşmasında, “Oyları ile bizleri destekleyen özelde ülkücü camiaya ve genelde bütün Çorum halkına teşekkür ediyor, verdikleri görevi layıkıyla yerine getirebilmek için mücadele edeceğimizi belirtiyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde; hiç bir kirli pazarlığın içinde yer almadan, kıblemizi şaşırmadan, ülkücü ahlakımızdan asla taviz vermeden şehrimizin ve hemşerilerimizin menfaatleri gereğince hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ