logo

CHP’den AK Parti logolu kürsüye tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çorum Belediyesi tarafından bugün Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen Barış Pınarı Hareketi’ne Dua ve Destek Mitingi’nde sahneye konan AK Parti logolu kürsüye tepki gösterdiklerini bildirdi. Gösterilen tepki sonucunda ise kürsünün önüne Türk Bayrağı asılmak zorunda kaldı.

Tüfekçi, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mitinge Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmetçikler için katıldıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “Birlik, beraberlikten bahseden AKP’nin niyeti bir kere daha tescillendi. Tüm siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak belediyenin düzenlediği Barış Pınarı Hareketi’ne dua ve destek mitingine katıldık. Sahneye AK Parti kürsüsünü koyduran, T.C. ibaresini logo ve tabelalara koymaktan yazmaktan imtina eden Sayın Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı kınıyoruz.

Vatan sevgisi gönülden olacaksa her şeye rağmen muhalefet partisi olarak tüm siyasi rant sağlama düşüncesine rağmen AKP zihniyetinin düzenlediği mitinge Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmetçiğimiz için katıldık. Aynı mitingi CHP düzenlese Sayın Başkan ve hiçbir AKP’li yönetici korkusundan katılamazdı. Demokrasi ve vatan sevgisinin ne olduğunu CHP’den öğreneceksiniz. Karşılaştığımız manzara karşısında demokratik tepkimizi ortaya koyarak kürsünün önüne Türk Bayrağı astırdığımızı da kamuoyuna ilan ederiz.”

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ