logo

02 Temmuz 2019

CHP’den ‘Çorum Olayları’ paneli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatı tarafından, 1980 yılında yaşanan Çorum olaylarını konu alan bir panel düzenlenecek.

Panele Çorum olaylarında kentte gazetecilik yapmış olan Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, olaylar sırasında esir muamelesi gören ve ağır işkenceye tabi tutulan CHP’li Avukat Sadık Eral ile 16. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu konuşmacı olarak katılacak.

3 Temmuz Çarşamba Günü saat 19.00’da Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek olan panalle ilgili açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “İlimiz Çorum dünyanın ilk barış antlaşması olan Kadeş Barış Anlaşmasını yapan tarihi bir kenttir. Dünyanın ilk barış anlaşmasını yaptığı bu kentte 1980 yılında yaşanan kan ve gözyaşı günleri hepimizin ortak acısıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak uluslararası karanlık güçleri ülkemizde ki demokratik gelişmeyi ve toplumsal barışımızı bozmak için ilimizdeki sergilediği bu kanlı ve karanlık olayların bütün boyutlarda aydınlatılmasını ve bir daha bu tür provokasyonlar olmaması için halkımızın bilinçlendirilmesini istiyoruz.

Bu amaçla yapmış olduğumuz panele Çorum olaylarında Çorum’da gazetecilik yapmış olan Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Sayın Saygı Öztürk ve olaylarda esir muamelesi gören ve ağır işkenceye tabi tutulan partimiz Avukat Sadık Eral, Çorum halkının tanıdığı, sevdiği 16. Dönem Milletvekili Sayın Adnan Türkoğlu’nu konuşmacı olarak davet ettik.

Geleceğimizin aydınlık kalması için faydalı olmasını dilediğimiz panele tüm halkımız davetlidir.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ