logo

Çorum, Türkiye’nin kültür başkenti olacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarına start verdi. Şahin, centilmence ve huzur içerisinde bir seçim kampanyası yürüteceğinin mesajını verdi.

MHP Adayı Şahin, yerel basın kuruluşlarının temsilcileri ile bugün sabah saatlerinde kahvaltıda bir araya geldi. Şahin, başkan seçilmesi halinde Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı yerine Kültür Sitesi yapacağını ifade etti.

Fas Kahvesi’nde düzenlenen toplantıya İl Başkanı Arslan Kaynar, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Kaan Uz, İl Başkan yardımcısı Ömer Kaşık ve bazı parti yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda kısa bir açıklama yapan Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, basının öneminden bahsederek, “Basın bir toplum için olmazsa olmazlardandır. Özellikle de seçim zamanında biz siyasilere büyük katkı sağlıyorsunuz. Biz kendimizi ve yapacaklarımızı sizlere anlatıyoruz, sizler de milletimize aktarıyorsunuz. Bu anlamda sizlere şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

ESKİ STADIN YERİNE KÜLTÜR SİTESİ 

31 Mart seçimlerinin huzur ve güven içerisinde geçmesini temenni eden MHP Adayı Kenan Şahin, seçim vaatleri arasında yer alan bir projesini de açıkladı. Çorum’da yıllardır tartışma konusu olan Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı ile ilgili projesini kamuoyuna açıklayan MHP Adayı Kenan Şahin, “Stadın yerine kesinlikle konut yapılmayacak. Biz oraya çok amaçlı kullanılacak bir Kültür Sitesi yapacağız. İçerisinde sinema salonları, tiyatro salonu, toplantı salonu, gençlik merkezi bulunacak. Çorum kültürle buluşacak. Çorum’u Türkiye’nin kültür başkenti haline getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Şahin, her gün bir proje açıklayacaklarını ifade ederken, İl Başkanı Arslan Kaynar da, seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, tüm seçim bölgelerinde başarılı olacaklarına inandığı söyledi ve basın mensuplarına toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

GÜZELYURT ADI GİBİ GÜZEL OLACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin ayrıca, seçim çalışmaları çerçevesinde ilk olarak Gülabibey Mahallesi Güzelyurt semtini gezdi.

Mahalle sakinlerinden gelen bir mesajı dikkate alarak bölgeye giden Başkan Adayı Şahin’e İl Başkanı Arslan Kaynar, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Kaan Uz ve bazı parti yöneticileri de eşlik etti.

Yaşadıkları sıkıntıları anlatan semt sakinleri, bölgede 200 hanenin bulunduğunu, ancak ne altyapı, ne üstyapı, ne de sosyal yaşam adına yeterli hizmetin kendilerine 20 yıldır verilmediğini ifade ettiler. Elektrik ve su hattının dışındaki hizmetlerden mahrum olduklarını anlatan semt sakinleri, “Ne doğalgazımız var, ne imar var, ne yol, ne kaldırım var, ne parkımız var, ne camimiz var. Bir tane delme çatma otobüs durağı var, saat 19.00’dan sonra otobüs bile gelmiyor. Bir misafirimiz gelse o saatten sonra gidemiyor, biz bir yere gitsek o saatten sonra gelemiyoruz. 500 metre ilerimizde insanlar her türlü hizmetten faydalanırken biz üvey evlat muamelesi görüyoruz. İnsan gibi yaşamak istiyoruz. Köylerimizde bile yollar kilit taşıyla donatılırken biz burada yazın tozda, kışın çamur deryasında yaşam mücadelesi veriyoruz. Köyler kadar bile haysiyetimiz yok” diye dert yanarak, MHP Adayı Kenan Şahin’den destek istediler.

MHP Adayı Kenan Şahin, seçim vaatleri arasında Güzelyurt ile ilgili bir projelerinin bulunduğunu açıkladı. Güzelyurt’ta imar planlamasının yapılacağını, cami, yeşil alan ve sosyal donatıların bölgede inşa edileceğini belirten MHP Adayı Kenan Şahin, “Biz sırça saraylarda yaşamadık, sizin içinizden çıkmış sizden biriyiz. Sizi çok iyi anlıyorum. MHP belediyeciliği ile Güzelyurt’a hizmet gelecek. Güzelyurt adı gibi güzel olacak. Yolunuza, kaldırıma, caminize parkınıza kavuşacaksınız. Cami yanlarına mescitler yapılıyor, oysaki Güzelyurt gibi olmayan yerlere yapılmalıydı. Biz belediye yönetime geldiğimizde böylesi durumlar asla olmayacak. Güzelyurt’ta yapılacak binalar 3 değil 5 kat olacak. Yetkiyi bize verin hizmette sorun yok. Bütün sıkıntıları gidermeyi bugün buradan taahhüt ediyorum” diye konuştu.

MHP Adayı Kenan Şahin, semt sakinlerinin otobüs konusundaki talebini de mevcut belediye yönetimine ileteceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ