logo

21 Ağustos 2017

Çorumlu genç doktor hayata tutunamadı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli 29 yaşındaki Çorumlu Uzman Dr. Muhittin Demirel, yaşam mücadelesini kaybetti.

Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki Çorumlu Kardiyoloji Uzmanı Dr. Muhiddin Demirel hayatını kaybetti. Yakalandığı zatürre yüzünden iki akciğerini kaybeden Demirel uzun süre makineye bağlı yaşam mücadelesi vermişti. Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki asistanlığı sırasında akciğer nakli olan hastalarla ilgili çalışmalara katılan Dr. Demirel, Haziran ayında viral enfeksiyona bağlı nedeni belli olmayan bir zatürree geçirmiş, yapılan tüm müdahalelere yanıt vermeyen genç doktor 30 Haziran’da yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Çoklu organ yetmezliği yaşamaması için 15 Temmuz’da yapay akciğer makinesine bağlanmış ve organ nakli için çağrıda bulunulmuştu. Genç doktorun ailesinin ve arkadaşlarının çabaları sonuçsuz kalmamış, Hatay’da balkondan düşerek hayatını yitiren 18 yaşındaki Kübra Nur Coşkun’un akciğerleri başarılı bir operasyonla genç doktora nakledilmişti.

Nakil yapılan hastanede, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Dr. Muhittin Demirel’in kalbi 20 Ağustos gecesi durdu ve genç doktor yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Pancarlık Köyü nüfusuna kayıtlı olan 29 yaşındaki Dr. Muhittin Demirel evli ve bir çocuk babasıydı.

corumpost, merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diler.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ