logo

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, altın ihracatını yok saydı!

Çorum’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla düzenlenen Sivil Toplum Buluşması’nda Oktay’ın altın ihracatını ihracat rakamı olarak görmemesi Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın moralini bozdu.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Anitta Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çorumlu iş adamlarına seslenerek, “Sizlerden yıllık 350 milyon dolarlık ihracat rakamını 1 milyar dolara çıkarmanızı ümit ediyorum. Yalnız bu rakama altın ihracatı dahil olmasın” dedi.

Oktay’ın konuşmasında altın ihracatını yok sayması ve bunu sık sık tekrarlaması ise Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’yı üzmüş olacak ki, Ahlatcı, toplantı sonunda soluğu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın yanında aldı.

Başaranhıncal’a “Çorum’un ihracat rakamlarından altın ihracatının görmezden gelinmesini Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a siz mi telkin ettiniz” dediği duyulurken, Başaranhıncal’ın ise, “Yok efendim nerden çıkardınız” diye cevap verdiği dikkatlerimizden kaçmadı.

Çorum Post

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, altın ihracatını yok saydı!” için 1 yorum

  1. Enes Merdoğlu : diyor ki:

    Ahlatcıyı direk Hedefe Koymuş ama sıkıntılı Bir durum bu aslında 2019 da 1 milyarlar doları ihracat.çı zor yapar Çorum …

    Altın ihracatının yok sayıyorsa demek ki altınlar devlete lazım ben Ahlatcinin yerinde olsam saklayabildigim kadar altın saklarım bunun altından bir şey Çıkacak gibi duruyor … Herşeyin Hayırlısı olsun verende devlet alanda devlet ….