logo

‘Dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız’

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, dedikodulara ve çeşitli polemiklere harcayacak vakitlerinin olmadığını söyledi.

Başkan Aşgın, bu yıl 36.’sı düzenlenecek olan Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali’nin programını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı. Aşgın, toplantıda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına da yanıt verdi.

Çorum’un güçlü bir şekilde 2023,  2053 ve 2071 vizyonuna yürüyeceğini belirten Aşgın, iddiaları ortaya koyanları da gereğini yapmaya çağırdı.

Sayıştay raporlarıyla ilgili isim vermeden CHP Belediye Meclis üyelerinin yaptığı açıklamalara değinen Başkan Aşgın, “Dedikoduyla harcayacak vaktimiz yok, dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız. Bizim çok çalışmamız lazım biz ileriye bakıyoruz” dedi.

“Eğer bu şehri seviyorlarsa ve sevmekte de samimilerse önümüzü açsınlar. Zaten devletin resmi kurumları ortada, gerekeni mutlaka onlar yapacaktır” diyen Aşgın, bu şehrin fitne, dedikodu, o şunu dedi, bu bunu dediyle harcayarak bir dakikasının bile olmadığını kaydetti.

“Eğer bu sözleri şahsi ve siyasi ikbaliniz için değil de bu şehrin faydasına olduğu iddiasındaysanız gelin oturup konuşalım” çağrısında bulunan Aşgın, “Siyasi rant peşinde, şovmenlik peşindeyseniz bu şehrimize ihanettir” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ