logo

12 Haziran 2019

Düğünde silah atanlara göz açtırılmıyor

Çorum’un Sungurlu ilçesinde düğünlerde havaya silah atmaya hazırlanan kişilere yapılan operasyonlarda 2 kişi gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünce düğünlerde silah atılmasına yönelik tedbirler kapsamında yapılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Alınan bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler bir ihbarı değerlendirmek için yola çıktı. Olay yerinde yapılan incelemelerde şüpheliler üzerinden atışa hazır vaziyette 4 adet av tüfeği, 2 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi. Polis ekipleri suçüstü yakaladığı şahısları gözaltına aldı. Geceyi nezarette geçiren şahıslar hakkında, genel güvenliği tehlikeye sokmak ve 6136 SKM suçlarından işlem yapılarak Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Düğünlerde silah atmak genel güvenliği kasten tehlikeye sokma suçu 3 yıla kadar hapis cezasını gerektirdiğinden vatandaşlarımızı daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ediyor, tedbirlerin istisnasız devam edeceğini hatırlatıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, düğün ve kutlamalarda ölüm ve yaralanmalara yol açabilecek maganda kurşunlarının engellenmesi amacıyla ilçede başlatılan mücadelenin kararlılıkla devam ettirileceği vurgulandı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ