• Salı 12.8 ° / 4 ° Bulutlar
 • Çarşamba 8.1 ° / 3.4 ° bulutlu bulutlar
 • Perşembe 9.2 ° / 2.8 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.968%2,13
 • DOLAR

  13,7048% -0,67
 • EURO

  15,4529% -0,81
 • GRAM ALTIN

  786,01% -0,41
 • Ç. ALTIN

  1296,9165% -0,41


7 kadın futbolcumuz Süper Lig'e transfer oldu

Çorum Özel Sporcular Azim Ve Başarı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ÇÖSAB), kulüpler bazında ilk kurulan kadın futbol takımı olarak bir ilke daha imza attı.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’in sahip çıktığı spor kulübü Süper Lig'e 7 transfer gerçekleştirdi. Takımdan 7 futbolcu Turkcell Kadın Futbol Ligi takımlarından İlkadım Yab-Pa takımına transfer oldu.

ÇÖSAB Başkanı Fatih Atlı, sporcularınaa bu fırsatı veren İlkadım Yab-Pa Başkanı ve Antrenörüne teşekkür ederek, "Her daim doğru işler başarmak için doğru insanlar ile adım atıyoruz ve önceliği gençlerin geleceği olan başkanlar ile bu işlere imza atmak gurur verici. Gençlerimizden bir şeyler başarmalarını beklemek yerine onlar ile her zaman omuz omuza mücadele ederek başarının nasıl gelebileceğini en iyi şekilde basamaklar halinde göstermek ve kanıtlamak gerekir.

Evet biz Çorum'da yeni kurulmamıza rağmen her daim daha çok çalıştık ve yapılamaz denilenleri her daim elimizdeki sınırlı imkanlar ile başardık veya gerçekleştirdik. Gençleri kaybetmek çok kolaydır kazanmak ise zaman ve çaba ister. Her birey bizim için değerli ve özeldir anlayışı ile yaklaştığımız sürece biz geleceğimiz olan gençleri kazanmak için daha büyük adımlar atabiliriz.

Transfer olan sporcularımızdan Bilge Bayraktar, İlknur Atlamaz, Münevver Mercan, Hilal Kartal, Dilara Kırtepe, Fatma Bölükbaş, Sıla Atıcı’ya bize yaşattıkları bu gurur için çok teşekkür ederiz” dedi.

Şampiyonların asla pes etmemesi gerektiğini kaydeden Atlı, her yenilgiden de galibiyetten de dersler çıkarmayı bilmelerinin gerektiğini dile getirerek, "Çorum'da spora bakış açısını değiştirmek için çalışırken gençlerin önüne engeller koyarak değil gençler ile omuz omuza çabalayarak hayallerini birlikte gerçekleştirmek için mücadele ediyoruz.

Çorum'da her daim yalnız bırakıldık ama yalnız kaldıkça daha da güçlendik. Bu süreçler de bizlere destek olan Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’e, EHM gruba teşekkürü her daim borç biliriz çünkü Çorum'un gençleri hiç bir görüş ayırmaksızın bizlere desteklerini esirgemediler ellerinden geldiğince.

Çorum'da ilk kadın futbol takımı kurulup ve Çorum dışına ilk transferlerimizi verdiğimiz için gururluyuz teşekkür ederiz gençler bu başarı her daim bizim başarımız birlikte başardık. Transfer olan sporcularımız eğitim ve spor hayatlarına Samsun'da devam edeceklerdir” ifadelerine yer verdi.