• Salı 12.8 ° / 4 ° Bulutlar
 • Çarşamba 8.1 ° / 3.4 ° bulutlu bulutlar
 • Perşembe 9.2 ° / 2.8 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.968%2,11
 • DOLAR

  13,7176% -0,58
 • EURO

  15,4572% -0,79
 • GRAM ALTIN

  786,41% -0,36
 • Ç. ALTIN

  1297,5765% -0,36


Çorum’da bebekler için yeni nesil SPA keyfi!

Bebeğinizin fiziksel ve zihinsel olarak daha sağlıklı olmasını istiyorsanız işte size fırsat! Ada Baby SPA, Çorum’da 0-4 yaş grubu çocuklara su ile sağlık sunuyor.

Okan İbik & Ali Kocatüfek ortaklığında Bahçelievler Mahallesi 6. Sokak Tevfik Uzel Apartmanı No: 10 adresinde hizmet veren Ada Baby SPA da, Uzman Fizyoterapist Hazal Cenik eşliğinde rahatlatıcı bir deneyimden çok daha fazlası sizi bekliyor.

Ada Baby SPA Yetkilisi Okan İbik, bebekler için özel olarak hazırlanmış havuzda Hidroterapi ve Floating uygulamasının 0-4 yaş grubu çocukların denge ve koordinasyonunu geliştirdiğini, akciğerlerinin gelişimini artırdığını, kalp ritmini düzenlediğini, psikolojik ve sosyal gelişimini desteklediği gibi bağımsızlığını ve özgüvenini de artırdığını söyledi.

Bebeklerin her seanstan sonra sterilize edilen ve optimal sıcaklıkta olan havuzlarda su direncine karşı vücutlarını hareket ettirerek dirençli egzersiz yapma imkanına kavuştuklarını ifade eden Okan İbik, yaklaşık 25-30 dakika süren bu işlemle bebeklerin günlük yapması gereken egzersiz ihtiyacını karşıladığı gibi kas ve iskelet sisteminin de gelişimine destek sunduğunu kaydetti.

Bebek masajı ve faydaları hakkında da bilgi veren Okan İbik, “Dokunma pek çok yönden ilk dilimizdir Nazik ve sevgi dolu bir dokunuş, bebeklerini daha güçlü bir şeklide ve daha az korkuyla büyümelerine yardımcı olur. Bebeğinizle aranızdaki bağı desteklemeye yardımcı olmasının yanı sıra düzenli masaj bebeğinize daha fazla duygusal uyarım, daha fazla bağ kurma zamanı ve daha sağlıklı gelişim imkanı sunmaktadır” dedi.

Masajın, bebeklerin gaz sancısını ve kolik ağrılarını da hafifleteceğini dile getiren Okan İbik, zihinsel ve motor beceri gelişimi destekleyeceğini, diş çıkarma döneminde diş ağrılarını hafifleteceğini, ebeveyn ve bebek bağını güçlendireceğini, uykuya geçişi kolaylaştıracağını ve düzenleyeceğini ayrıca kas gelişimini de destekleyeceğini kaydetti.

Okan İbik ayrıca Bebek SPA’nın ne işe yaradığı ve nasıl uygulandığı hakkında ise şu bilgileri verdi:

BEBEK SPA NE İŞE YARAR?

“Ülkemizde son zamanlarda giderek popülerleşen Bebek SPA merkezleri, kolik ve gaz problemi olan bebeklerde fiziksel terapi vazifesi sağlayarak masaj yapılan yerlerdir.

Güvenli bağlanma döneminin gerçekleştiği ilk aylarda bebeğin anneye olan duyguları güçlenir ve kendisini daha fazla güvende hisseder. Geçmiş dönemlerde herhangi bir rahatsızlığı olan kimseler hem suyun şifa verici gücünden yararlanmak hem de daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek için rahatlatıcı terapiler görürken şimdi sıra miniklerde! Kas ve motor gelişiminin sağlandığı SPA merkezlerinde, bebeklere özel olarak tasarlanan mini jakuzilerde profesyonel masaj yapılarak keyifli dakikalar geçirilir.

Ayrıca sudan korktuğu için büyük bir kargaşaya dönüşen banyo saatlerinde hem anne babaların hem de bebeğin işini kolaylaştıran bu uygulama sayesinde bebekler suya alışıyor ve banyo zamanı çile halinden çıkıp oyuna dönüşür.

Bebek SPA merkezine getirilen bebekler ilk olarak kendilerine uygun olan ölçeklerdeki hidroterapi havuzlarına alınır. Kas ve motor gelişimini kuvvetlendiren hareketlerin uygulanmasıyla beraber profesyonel kişiler tarafından masajla gevşeme sağlanır. Suyun sakinleştirici özelliğinden yararlanılarak anne ile bebeğin sosyalleşmesine imkan verilir.

Sık bir şekilde kolik sancısı görülen bebeklerde düzenli uygulanan bu masaj sayesinde ağrılar olabildiğince en aza indirilir.

BABY SPA NASIL UYGULANIR?

Bebeklerin gelişim ayına uygun mayo bezi giydirildikten sonra özel can simitleri ile jakuziye giriş sağlanır. Hem suya alışmaları hem de hareketlerini keşfedebilmeleri için ortalama 5 dakika bebekler kendi hallerine bırakılır.

Daha sonra jakuzi kademeli olarak çalışır duru su ile iyice arındırıp masaj kabinine geçtikten sonra bebeklere özel ürünlerle profesyonel masaj uygulaması yapılır.”

Ada Baby SPA’ya her türlü sorularınız ve randevularınız için 0.546 671 34 31 - 0.505 758 50 54 ve 0.545 318 88 44 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Ada Baby SPA’da ayrıca 40 uçurması, ay kutlaması, doğum günü organizasyonları ve diş buğdayı etkinlikleri de yapılıyor.