• Perşembe 21.9 ° / 10.8 ° Açık hava
 • Cuma 23.2 ° / 10.9 ° Açık hava
 • Cumartesi 25.5 ° / 13.9 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.429%0,45
 • DOLAR

  16,3900% 0,16
 • EURO

  17,5618% 0,53
 • GRAM ALTIN

  974,46% -0,03
 • Ç. ALTIN

  1607,859% -0,03


Çorum'da Hanımeli Yöresel satış noktaları açıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim dönemi verdiği sözlerden biri olan “Hanımeli Yöresel” satış noktaları düzenlenen törenle açıldı.

Çorum Belediyesi tarafından 3 mahallede faaliyete başlayan, Hanımeli Yöresel Ürün Satış Noktaları düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreni Buharaevler Mahallesi’nde Hanımeli Yöresel Ürünler satış noktasında gerçekleştirildi. Açılışa Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, oda ve birlik başkanları ile mahalle sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın seçim dönemi verdikleri sözleri yerine bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Başkan Aşgın “31 Mart 2019 seçimleri öncesinde “Hayallerim Var Bu Şehre Dair” isimli bir şiirle hayallerimizi ve hedeflerimizi anlatmıştık. 32 projemizden de bahsettiğimiz bir şiirdi bu şiir. Halkımızla el ele verip o hayallerimizi bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

Başkan Aşgın, Çorum Süt Üreticileri Birliği, Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kadın Kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin “Hanımeli Yöresel” ürün satış noktalarında satışa sunulduğunu dile getirdi.

Süt ve süt ürünleri ile kadın kooperatifleri tarafından üretilen yöresel ürünlerin Buharaevler, Bahçelievler ve Gülabibey Mahallesi’nde yaptıkları Hanımeli Yöresel ürün satış noktalarında tüketiciye sunulduğunu söyleyen Başkan Aşgın, “Hanımeli Yöresel satış noktalarında kadınlarımız el emeği, göz nuru ürünlerinden gelir elde ediyor” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hanımeli Yöresel satış noktalarında vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Halk Et ürünlerinin de satıldığını kaydetti.

Dördüncü Hanım Eli Yöresel satış noktasını Saat Kulesi yanında Velipaşa Hanı’nda açacaklarını dile getiren Başkan Aşgın, “Hanımlarımız üretmeye devam etsinler. Biz, üretenin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Aşgın, hanimeliyoresel.com internet adresi üzerinden de kadınların dünyanın her noktasına ürettiklerini ulaştırabileceğini de sözlerine ekledi.

Açılış töreninde konuşan Buharaevler Mahallesi Muhtarı Ümit Patıroğlu ise, “Hanımeli Yöresel Ürünler satış noktasını mahallemize kazandırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.  

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya da, Çorum Belediyesi’nin kadın kooperatiflerine gelir sağlayarak üreticileri desteklediğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Hanımeli Yöresel Ürün satış noktalarının açılış kurdelesi kesildi.

Açılış töreninde davetlilere sıcak süt, Halket sucuk ve mantı ikram edildi.