• Cuma 23.6 ° / 10.9 ° Dağınık bulutlar
 • Cumartesi 23.3 ° / 10.6 ° Açık hava
 • Pazar 22.4 ° / 10.3 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7579% 0,36
 • EURO

  17,5058% -0,12
 • GRAM ALTIN

  972,79% 0,30
 • Ç. ALTIN

  1605,1035% 0,30


'En kutsal kazanç, alın teri ile kazanılan helal kazançtır'

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Ramazan Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Çiftçi mesajında, en kutsal kazancın alın teri ile kazanılan helal kazanç olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“Emek ve alın teri ile üreterek hayata değer katan tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nü tebrik ediyorum.

İlimizin ve ülkemizin gelişme ve kalkınma hamlelerine büyük katkı sağlayan, özverili çalışmalarıyla üretimin en önemli unsuru olan işçilerimiz, ülkemizin huzur ve refah ortamına erişmesine önemli katkı sağlamaktadırlar.

En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Biz millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine sahip bir kültürün mensuplarıyız. Bu sebeple ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğe yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarını, çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesini, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarını arzu ediyoruz.

Tüm dünyada işçi ve emekçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın; çalışanların sorunlarının dile getirilmesine, çözüm yollarına ışık tutulmasına, hakkaniyetli bir çalışma ortamına ve işçi-işveren kaynaşmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, çalışan, üreten tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam ve çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.”

TÜM ÇORUMLULARIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

Vali Mustafa Çiftçi, aynı zamanda tüm Çorumlu vatandaşların Ramazan Bayramını yayınladığı mesajla kutladı.

Vali Çiftçi, mesajında şunları dile getirdi:

“Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’in sonunda bir Ramazan Bayramı’nı daha idrak etmekte, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşmaktayız.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı; ihtiyaç sahiplerinin, kimsesizlerin, yaşlıların ve hastaların hatırlandığı; bizi birbirimize yakınlaştıran müstesna günlerdir.

Bizleri bir arada tutan değerlerimizi yaşatıp yaygınlaştırmak için bir fırsat olan, sevinç, heyecan ve mutluluğumuzu paylaşmamıza vesile olan Ramazan Bayramı'nı hakkıyla değerlendirmeli, birbirimize gönül kapılarımızı açarken, aile büyüklerimizin hayır dualarını almalı; gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirmeli; öksüzleri ve yetimleri de unutmamalıyız.

Bayram münasebetiyle yola çıkacak olan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyarak gidecekleri yerlere sağlıkla ulaşmaları, sevdikleri ile birlikte huzurlu bir bayram geçirmeleri en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Çorumlu hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin sevincini ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle bayramın İslam Alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”