• Salı 12.8 ° / 4 ° Bulutlar
 • Çarşamba 8.1 ° / 3.4 ° bulutlu bulutlar
 • Perşembe 9.2 ° / 2.8 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.968%2,13
 • DOLAR

  13,7048% -0,67
 • EURO

  15,4529% -0,81
 • GRAM ALTIN

  786,01% -0,41
 • Ç. ALTIN

  1296,9165% -0,41


İnsani Değerler Platformu’ndan ‘Genelev’ teşekkürü

Çorum’da bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu İnsani Değerler Platformu tarafından Vali Mustafa Çiftçi’ye Geneleve çalışma izni vermediği için teşekkür ve destek ziyaretinde bulunuldu.

Ziyarette konuşan İnsani Değerler Platformu Başkanı Adem Arslan, Vali Mustafa Çiftçi’nin şehrin sosyal ve idari yaşamında aldığı kararların doğruluğunu gördüklerini ve önemsediklerini ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Hakkın, hukukun insani ve vicdani olarak kullanılması konusundaki hassasiyetinizi de takdir ediyoruz. Yetimin, öksüzün, yoksulun ve değeri hak eden tüm dezavantajlı kesimlerin yani kimsesizlerin kimsesi olma konusundaki çabanıza teşekkür ediyoruz.

İnsani Değerler Platformu olarak, kamuoyu önüne çıkan her kimse, kendi kişisel görüşünü söylerken/ifşa ederken; her hangi bir kurumu, kuruluşu yahut camiayı kötülemek, karalamak hakkına sahip olamayacağını düşünüyoruz. Kaldı ki ortada değerlendirilmesi gereken bir durum varsa sadece o değerlendirilir. Kendinize ait yanlış bir düşünce, bütün bir kitleye şamil kılınamaz.

Elinizdeki kibriti gözünüze çok yaklaştırırsanız arkadaki ormanı kaybedersiniz. Özensiz açıklamalar ve düşünceler bizim nazarımızda geçersizdir. Sayın Valimiz, Çorum halkının bugüne kadar gelen talebine kayıtsız kalmamış ve en önemlisi de kadının izzet ve onurunun korunması konusunda en büyük adımın atılmasına öncülük ettiniz.

Milleti millet yapan değerlerin en öndeki taşıyıcıları olan kadınlarımız üzerinden yapılan çirkin saldırılar da şahsınızın kararlı duruşu ile bertaraf edilmiştir.

Kadınlarımızı, toplumumuzun en hassas ve en değerli yapıtaşı olarak görüyoruz. Hiç kimsenin yahut herhangi bir kirli düşüncenin inisiyatifine bırakılamayacak kadar kutsal ve değerli varlıklarımızdır, onlar. Demokrasiyi ve hukuku önceleyen bir platform olarak kadınlarımızın demokratik ve hukuki haklarını sonuna kadar savunuyoruz.

Sayın Valimiz, milleti bir ve beraber yapan unsurların savunucuları ve mimarları olarak, kadınlarımızı sermaye gibi gören ve hakikati ters yüz eden bu yaklaşımı kınıyor ve bir kere daha milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz."